Astelpaju õli nahahoolduseks

Astelpaju tähistab kuut liiki põõsaste põõsaste rühma, mis kasvavad laialdaselt mööda rannikut ja Euroopa ja Aasia liivastel aladel. Rahvuslikus meditsiinis on ajalooliselt kasutatud nii kahvatuid, õhuke lehti kui ka väikest apelsiniõli. Astelpaju on rohkesti vitamiine, mineraale ja muid toitaineid, mis on viinud selle tööstuslikuks kasutamiseks mahlades. Samuti tehakse uuringuid, mis käsitlevad astelpaju kasulikkust vähktõve ravimisel. Maismaania ekstrakti kasutatakse ka akne raviks.

Akne põhjused

Seal on mitut liiki akne, mis kõik on põhjustatud karvapõletikust, mis koosneb juuksefolliikulisest, juukselõikusest ja lõualuust. Kõige sagedamini esinev akne esineb perifeersete rasvkoe tootmisel, mida tavaliselt põhjustavad puberteediealiste hormonaalsed muutused. Propionibacterium acnes populatsioonid, bakterid, mis tavapäraselt asuvad naha sees ja söödavad rinnakivil, suurenevad vastusena täiendavale toiduainete pakkumisele. Immuunsüsteem ründab täiendavaid baktereid, põhjustades põletikuvastase ravimi üksuse põletikku.

Potentsiaal

Astelpaju sisaldab suures koguses põletikuvastaseid kemikaale, mis võivad aidata aknega seotud turse ja punetust vähendada. Astelpaa on ka kerge valuvaigisti ja võib anda vabastuse valu või ärrituse eest. Astelpaju ekstraktid sisaldavad taimede poolt toodetud ühendeid, et kaitsta end bakteriaalsete rünnakute eest ja toimida mikroobivastaste ainetena, millel on potentsiaal Propionibacterium acnes bakterite tõrjeks.

Ekspertide ülevaade

Online traditsioonilise meditsiini instituudi andmetel on palmitoleiinhape koostisaineks ka asteroospähkliõli, mis esineb ka nahas. Palmitoleiinhappe lisamine võib aidata naha toitmist ja taastamist. 2010. aasta uuring, mis avaldati “Apteekide ja BioAllied Sciences” ajakirjanduses, katsetasid astelpaju õli mõju rasvkoe tootmisel. Uurijad leidsid, et astelpaju ekstraktil on tugev rasvumisvastane toime. Rinnavähi tootmise vähendamine võib kontrollida naha põletikku.

Kasutab

Astelpaju õli on saadaval mõlemas pillides ja naha kohapeal. Õli saab rakendada otse probleemsetele kohtadele, kuid tundlikule nahale võib see olla liiga karm. Äriline akne toode, mis sisaldab astelpajuõli, sisaldab tavaliselt happesuse vähendamiseks koostisosi.

Hoiatus

Asümptomõli allergia on võimalik ning see võib põhjustada naha punetust ja turset. Astelpajuõlil võib olla negatiivseid koostoimeid antibiootikumide, vererõhu ravimite ja vähi raviga. Nii astelpajuõli võib samuti vähendada vere suhkrusisaldust ja diabeediga inimesed peaksid seda vältima. Enne ravi alustamist konsulteerige alati oma arstiga.