Aurutatud kalkunite toiteväärtus

Aurutatud rukki tehakse kõige sagedamini, kasutades pehmenenud aurulaevu. Klamm, molluskliik, on suurepärane valkude, vitamiini B-12 ja raua allikas. Seemned on saadaval aastaringselt idarannikul ja Vaikse ookeani loodeosas ning novembrist aprillini Californias.

Teenuse suurus ja kalorid

Aurutatud kalkunite portsjon on 3 oz, mis on umbes 10 väikest koldest. 3 oz. Aurutatud kalkunite serveerimine annab 126 kalorit.

Valk

Seemned on hea täieliku valgu allikas, mis tähendab, et nad pakuvad kõiki üheksa olulist aminohapet, mida keha ise ei saa teha. Teie toidus valk on oluline, et toetada kõigi oma elundite, kudede ja rakkude kasvu ja parandamist. 3 oz. Aurutatud kalkunite serveerimine annab 21,7 g valku. Meditsiiniinstituut soovitab naistel tarbida 46g valku päevas ja mehed tarbivad 56g.

Vitamiinid

Aurutatud kalkunid on hea allikas vitamiin B-12, mis teie organism vajab närvi funktsiooni ja DNA sünteesi. Meditsiiniinstituut soovitab täiskasvanutest päevas tarbida 2,4 mkg B-vitamiini. 3 oz. Aurutatud rukkide serveerimine annab 84mg B-vitamiini. Seemned pakuvad ka niatsiini, B-vitamiini, mis on vajalik üle 200 ensüümide toimimiseks, mis on seotud energia metabolismiga.

Mineraalid

Aurutatud kalkunid on rikas raua, mineraalina, mis on vajalik punavereliblede tootmiseks. 3 oz. Aurutatud rukkide serveerimisel on 23,8 mg rauda. Meditsiiniinstituudi poolt igapäevaselt soovitatav raua kogus on 8 mg meestele ja 18 mg naistele. Aurutatud kalkunid pakuvad ka tsinki, mineraali, mis soodustab immuunfunktsiooni ja on oluline energiavahetuse jaoks.

Rasv ja kolesterool

Aurutatud kalkunitel on väike kogus rasva, millest enamus on südame tervislik polüküllastumata rasv. 3 oz. Aurutatud pleekkastade serveerimine sisaldab 1,66 g rasva. Aurutatud kalkunid pakuvad ka mõnda dieeti sisaldavat kolesterooli, mida Meditsiiniinstituut soovitab teie dieedil piirata südamehaiguse riski. Aurutatud rukki serveerib 57 mg kolesterooli.

Aurutatud kalkunid valmistatakse koorega elusate kalkunitena. Kui osta kõva kestad küüslaugu, tuleb kestad tihedalt suleta. Kui kõva kestad on kergelt avatud, koputage kergelt ja veenduge, et see kinni jääks, muidu visake ära. Live pehme kestad küünlad on kael kleepida välja kest, mis peaks liikuma, kui puudutada. Elusad joogid võib säilitada kuni kahe päeva jooksul 40-kraadine F külmkapis.

Valik ja ladustamine