Autismi liikumisega seotud tegevused

Lapse kasvatamine autistlikus spektris nõuab vanematelt tähelepanu pööramist, mis tüüpi tegevused on nende lapse arengule kõige kasulikumad. Organiseeritud liikumine oma lapse igapäevaseks käitumiseks on positiivne võimalus toetada tema erilist õpistiili ja innustada terviklikku tervist. Los Angelesi autistliku liikumise teraapia programmi Joanne Lana käitumisharjumuse spetsiaalne juhendaja ja juht näitab, et liikumisravi võib stimuleerida kognitiivset remeerimist autismiga laste ajus, toetades kõiki arengupiirkondi.

Sensorist stimulatsioon

Vastavalt Kathy Ralabate Doody’ile, SUNY Buffalo osariigi eripedagoogi abiprofessorile, eelistavad tihtipeale tegevused, mis pakuvad rohkelt sensoorseid tagasisidet ja märkimisväärseid põhjuseid ja tagajärgi, autismi spektrihäirega lastele, kas Aspergeri või klassikaline autism. Julgustada oma lapsi muusikat tantsima rekvisiidiga, näiteks siidise kaelarihmaga või kahekordse paelaga, et suurendada sensoorset kaunistust. Võimalikult kaugel asuvatesse konteineritesse asetatud beebikotid suurendavad kombineeritud uurimist ja aitab koordineerida. Pakkuge tegevusi, mis pakuvad muid taktilisi kogemusi, nagu kaunad ja tassid, mis on täis ube avatud mängimiseks. Seadke köögist erinevaid aineid, nagu vesi, jahu, riisi ja õli. Puudutades, lõhna ja jälgides, kuidas erinevad materjalid liiguvad ja segunevad, on teie laps sügavalt liikuvaks, et arendada oma trahvi motoorseid oskusi. Pidage meeles, et ASDga lapsed võivad olla liiga tundlikud mõne tekstuuri, heli, maitse ja lõhna suhtes, nii et materjalid, mida üks laps puudutab, võivad teistele väga häirida. Leia, mis teie lapsele kõige paremini sobib.

Hoia see lihtsaks

Kahe raamatu autismi kohta autor Ella Rain pakub ettepanekuid lihtsa liikumisega seotud tegevuse kohta, mis on ASD-le lastele eriti kasulikud. Julgustada oma lapsi marssi maja ees, et saavutada motoorika areng ja kogu keha koordineerimine. Seadke hüpates batuut, kuna hüppeline liikumine annab sensoorse sisendi võimendatud taseme ja võib olenevalt lapsest olla rahustav tegevus. Motiveerige oma laps mitmesuguste tasakaalustavate tegevuste, näiteks kõnniteel lintjoonel või tasakaalujooksul põrandal või astuge kivist kivi väljapoole kivi. Seadke oma kodus kaasasolev takistusrada toolide, padjade, trosside ja kastide abil. Takistuskursused võivad aidata kaasa raske mootorsõidukite arengule ja liikumiste jada järgimisele.

Täiskasvanutega juhitavad mängud

Dr Avril Brereton pakub ideid mitme täiskasvanu käivitatava liikumismängu jaoks, mis annavad sensoorse sisendiga ja autistlikele lastele mobiilsuse suurt kasvu. Pesupesemänguprobleem tähendab suure, raske sileda leidmist ja lapsele öeldes, et kavatsete teha veendumust, et ta on määrdunud ja vajab pesemist oma masendavale pesumasinale pesemist; mähkida oma laps pimedas – ära katta tema nägu – – ja lisage mõni pehme pall või beanbags nagu pretend pesuvahend. Kutsu teda rauasse edasi-tagasi, liigutades seda ümber, öeldes oma lapsele, et te teda peske. Siis öelge, et peate seda loputama ja ringides ringima. Paljud ASD-l olevad lapsed näevad asju vaadates ringi ja soovivad ka pöörata, kuid mitte kõik. Ainult oma lapsele spin, kui ta seda naudib. Mängi poodit, kuni saate Drop’game, andes oma lapsele suulise nimekirja asjadest, mida ta vajab maja ümber ostmiseks. Lisage oma nimekirja rasked esemed, mis pakuvad väljakutse tõstmiseks ja transportimiseks. Laske ta asetada esemed pesumasinasse, et ta saaks maja ümber lükata. See aitab tal ehitada jõudu ja motoorikat koordineerida.

Organiseeritud sport

Osalemine organiseeritud spordialadel on teie lapsele ASD-ga veel üks võimalus saada kasu liikumisega tegelemiseks. Dr Anthony Alessi soovitab, et autismiga lapsed osaleksid üksikisiku ja individuaalsetest spordiüritustest, et suurendada usaldust ja suurendada keha teadlikkust, ilma et nad peaksid sõltuma suhtlusest meeskonnakaaslastega. Selliste spordialade hulka kuuluvad näiteks ujumine, rajatised, ratsutamine ja võitluskunstid. Mõned ADS-i kasutavad lapsed tunnevad ronimisvõimalusi ja mõnedes siseruumides paiknevatest ronimiskeskustest on spetsiaalsed programmid autismi ja teiste puuetega lastele. Sagedate kõnniteede ja matkade läbimine on ka lihtne tegevus, mida teie laps võiks nautida. Võimlemine võib olla teie lapse jaoks veel üks positiivne turustusvõimalus, sest see keskendub osalejatele pigem üksikisikute kui meeskonnana. Vaadake erinevaid tegevusi ja rääkige oma lapse ja tema lastearstina oma ideedest, enne kui proovite mõnda neist.