Bmi probleemid

Kehasisuse indeks kasutab teie kehakaalu taseme hindamiseks teie pikkust ja kehakaalu. Suur osa elanikkonnast on küllalt õiglane ja hõlpsasti rakendatav ja mitteinvasiivne. Suurem kui 25-kordne BMI näitab, et teil on ülekaaluline rasvumine ja üle 30-aastane näitaja. See aitab arstil kiiresti hinnata, kas patsiendil on suurenenud selliste haiguste oht nagu südame-veresoonkonna haigused, hüpertensioon, 2. tüüpi diabeet ja teatavad vähid. Kuigi BMI võib olla kasulik kliinilises keskkonnas, ei ole see eksimatu ja võib mõnedel inimestel ülekaaluda või alahinnata rasvumist.

BMI ei arvesta lihastega

Kui olete eriti lahja, näiteks kehaehitaja, võite kaaluda rohkem oma kõrgust kui tavaliselt, sest lihaskoe on tihedam kui rasv. BMI arvutus näitab siis, kui kuulute ülekaalulisuse hulka või isegi rasvunud. Kuid teil ei ole ebatervislikult rasvkoe koostist ja tõenäoliselt ei ole suurenenud oht, et krooniline haigus on seotud ebatervisliku kehakaaluga. Enamikul juhtudel on teie arstil ja teie jaoks ilmne, et BMI liigitus on Kui te olete lihaseline ja sobiv.

BMI kaotab normaalse rasvasuse raskuse

BMI ei mõõda tegelikult keharasva. Mõned inimesed, kellel on oma pikkusega normaalne kaal, hoiavad liiga palju keharasva, liigitatakse naiste jaoks 30 protsenti või rohkem ja meestel 20 protsenti või rohkem, pannes nad normaalse rasvasuse kategooriasse; need inimesed võivad tunduda õhuke , Kuid nad on haavatavad mõningate samade meditsiiniliste riskide suhtes, mis esinevad inimestel, kellel on selgelt ülekaal, sealhulgas II tüüpi diabeet ja südamehaigused. Arst ei pruugi isegi neid inimesi näidata võimalike tervislike seisundite korral ja rahulolematust, kuni nad on tõusnud tõsise tasemeni.

BMI ei diskrimineerita rasvade liike

Isik, kelle KMI on kõrge, kuid kellel on puusade ja tagumiste nahaaluste rasvade õiglane kogus, ei pruugi olla nii tõsine terviseriski kui isik, kellel on sama kehamassiindeks, kuid säilitab suurema osa rasvast kõhus. ; Kõhu ümbermõõt 35 tolli või rohkem naistel ja 40 tolli või rohkem meestest näitab tõsist terviseprobleemi. Kõhuõõne rasv on põletikuline, vabastades ühendid kehasse, mis käivitab haiguse. Nahaalune rasv – naha pehmendav liiki – on vähem probleeme, sest see ei ole seotud raske haigusega. Kõigi klassifitseerimine, kellel on üle 30-liikmelise kehamassiindeks, võib olla ressursside raiskamine ja tarbetult häirida inimesi, kes on muidu terved.

BMI mõnikord ei reageeri

Isegi kui teete oma treeningutega seotud muudatusi ja lülitute kalorite parema kvaliteediga tervislikumaks toitu, ei pruugi te kaalust alla võtta, eriti kui te ei vähenda oluliselt kalorite tarbimist. Teie kehalise aktiivsuse tasemed ja tervete toitude valikud tähendavad, et olete tervislikum, kuid kui te ei langetate kehakaalu, siis BMI seda ei kajasta. Nagu Dr Peter Janiszewski poolt 2012. aastal kirjeldatud rasvumissuuruses tõi, suurendas füüsilise aktiivsuse osatähtsus südamehaiguste leevendamist Seisundiga seotud suremus, sõltumata inimese suurusest. Isik, kellel on lisatud treening, võib kaotada rasva ja saada lihaseid, nii et netomass brutomassis on sama – kuid keha koostis on palju tervislikum. Kuid BMI ei võta seda arvesse. Harjutus aitab vähendada kõht rasva 10-20 protsenti ilma märkimisväärse muutuse kaalu, nii et inimene – eriti see, kes jõuab oma eesmärgi kaalu lähedale – võib muutuda tervislikumaks, kuid tema BMI seda ei näita. See võib muuta inimese tunde, nagu oleks jõupingutused paremini süüa ja rohkem liikuda, ei too tulemusi. Kui see kirjeldab teie olukorda, ärge laske pettuda ja pöörduge vanade ebatervislike mustrite poole. Kaotades rasva ja lisades oma raami lihaseid, parandate üldist tervist hoolimata sellest, kas teie kehamassiindeks on natuke kõrgem.