Granaatõuna mahl ja akne

Granaatõuna on nii saaki kui ka ravimit juba sajandeid kasutatud selliste kultuuride nagu iidsed egiptlased. Granaatõuna puuviljad ja mahl on tuntud oma antioksüdantse sisalduse tõttu, mis võib akne ravimisel mängida toitumisalast rolli. Siiski ei ole uuringuid, mis näitavad akne granaatõunahla kasulikkust. Samuti on akne kangekaelne seisund, mis võib kesta ka täiskasvanueas ja mida tuleks ravida dermatoloogi järelevalve all.

Antioksüdandid ja akne

Antioksüdandid on ühendid, mis neutraliseerivad ebastabiilseid hapniku molekule, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks. Need vabad radikaalid kahjustavad rakke ja kudesid, mis suurendab kehas põletikku. Tennessee Ülikooli tervise- ja nõustamiskeskuse aruande kohaselt aitab antioksüdante vähendada kehas põletikku, ja neil, kellel on akne, on sageli antioksüdantide madal tase. Põletik on aknetel märkimisväärne roll. Kuigi on arutelu selle üle, kas põletik on olemas enne või pärast akne tegevuse algust – ummistunud poorid ja bakterid, mis toidavad neelu aineid – tema esinemine halvendab vistrikuid. Mida rohkem põletik tungib nahka, seda halvemaks on teie akne.

Antioksüdandid granaatõuna mahlades

Granaatõuna mahl sisaldab mitmeid antioksüdante, sealhulgas A-, C- ja E-vitamiine, samuti polüfenoole. Sellisena sisaldab see piisavalt põletikuvastaseid ühendeid, et teha nimekiri aknevastastest toiduainetest. Siiski väärib märkimist, et granaatõuna mahl ei pruugi sisaldada nii palju C-vitamiini – üht olulisemat antioksüdant-toitainet – granaatõunadena, eriti kui mahla villitakse. Vastavalt USDA rahvuslike toitainete andmebaasile sisaldab üks tass puuvilja granaatõuna mahlast ainult 0,2 milligrammi C-vitamiini, võrreldes 28,8 milligrammiga ühes teravas granaatõunapuuviljas.

Ettevaatusabinõud

Sööda suhkru ja säilitusainetega kaubanduslikult valmistatud mahlade asemel joo 100-protsendilist granaatõuna. Suhkur suurendab insuliini taset, mis omakorda suurendab teie keha põletikku. Philadelphia lastehaiglas soovitab täiskasvanutele iga päev tarbida 8-12 untsi 100-protsendilist mahla. Liiga palju mahla joomine võib põhjustada kehakaalu, mis samuti häirib insuliini taset ja võib akne süvendada.

Kaalutlused

Kuigi võite granaate sisaldavat mahla juua, et saada antioksüdante, mis võivad aknega aidata, on tervislike puuviljade kasutamine tavaliselt parem kui joomine mahla. Parim on osta granaatõusid hooaja jooksul oktoobris, novembris ja detsembris. Võite säilitada granaatõusid kaks kuni kolm nädalat toatemperatuuril või kuni kolm kuud oma külmkapis. Ärge piirage oma akne ravi, et joob granaatõuna mahla või sööte puuvilju, aga. Dermatoloog võib soovitada tõhusat paikset ja suukaudset ravi, mis aitab hoida akne plekid lahe.