Kooritud kanepiseeme kõrvaltoimed

Kapslisõlme seemned on muutumas populaarseks toidulisandiks, sest nende kõrge valgusisaldus ja tervislikud rasvhapped. Kanepiseemned pärinevad samadest taimedest nagu Cannabis sativa või C. indica, kes toodavad marihuaani, kuigi taimi kasvatatakse ja töödeldakse erinevalt, nii et kanepiseemned sisaldavad väga väikest psühhoaktiivsete kannabiinide, nagu delta-9-tetrahüdrokannabinooli või THC, taset. Kapslite seemned on üldiselt ohutud, kuid mõnedel inimestel võib tekkida soovimatuid kõrvaltoimeid.

Kanep seemned on üsna õline ja kõrge rasvasisaldusega. Üks supilusikatäis sisaldab 3 g kuni 4 g rasva. Enamik sellest on polüküllastumata rasv – hea rasva – ja California kalapügi järgi on kooritud kanepiseemned nii omega-3 kui ka omega-6 rasvhappeid. Kuid kogu see rasv võib tulla hinnaga ja võite kogeda kergeid kõhulahtisust, kui lisate oma toidule rasvavabade toitude, sealhulgas kooritud kanepiseemneid. Kui teie seedesüsteem muutub tundlikuks, alustage väikeste koguste kanepiseemnega – näiteks, teelusikatäit päevas – ja aeglaselt tööd tehes soovitatut serveerimist 2 spl.

Alates 2011. aastast ei ole teada, et kanepiseemned põhjustaksid mingeid koostoimeid tavaliste ravimitega, kuid enne kanepiseemne lisamist oma dieedile peaksite oma arsti või naturoopatiga rääkima kõigist ennetavast või retseptiravimitest, mida võtate. Californias Blue Shield soovitab olla ettevaatlik kellelegi antikoagulantravimite vastu, sest kanepiseemned pärsivad trombotsüüte ja võivad põhjustada verejooksu.

Koormatud kanepiseemne söömine ei tekita samu mõjusid kui marihuaana liigne suitsetamine. David P. Westi Ph.D. andmetel on taimede uurija, kes on laialdaselt uurinud kanepit, marihuaanist valmistatud segu, mis toodab selle psühhotroopset toimet, THC, toodetakse ainult kanepitaime, mitte seemneid lilles, pungades ja lehtedes . Kuid kuna seemned puutuvad kokku ülejäänud taimega, võivad mõned jäägid jääda pärast töötlemist seemneteks ja kanepiseemneid võib sisaldada väga madalat THC sisaldust. Täpne tase erineb kaubamärgi järgi, seega kui te olete väga tundlik THC suhtes ja võite osta brändi, mille keskmine tase on kõrgem, võib teil tekkida eufooria või hallutsinatsioon. Samuti on väga ebatõenäoline – ehkki mitte võimatu – positiivse uimastite tulemuse saamine pärast suurte koorega kanepi seemnete tarbimist.

Otsige koorega kanepiseemneid looduslike toidukaupade külmikusse. Kuna kanepiseemnete õlid võivad kiirelt minna hanemaks, tuleb neid kõige paremini hoida ja kasutada kiiresti. Kütusekanapu seemned hävitavad rasvhapete toitumisvajaduse, nii et pärast toiduvalmistamist lisatakse kanepiseemneid toidule.

Õlid ja seedimine

Ravimite koostoimeid

THC

Ostmine, säilitamine ja kasutamine