Kõrvaltoimed täiskasvanud stafüsagria

Staphysagria on õitsemine, mis kasvab loomulikult paljudes kohtades Põhjapoolkeral ja Aafrika troopiliste piirkondade mägedes. Nagu taimne ravim, stafüsagria on palju väidetavalt kasutab ja tervisele kasu. Kuid kliinilised uuringud on seda veel kinnitanud. Lisaks on see taim potentsiaalselt toksiline teie kehale. Nagu iga tervisetoetuse puhul, peate enne stafüsagria võtmist rääkima meditsiinitöötajaga.

Ajalooline kasutamine Staphysagria jaoks

Herbalists ja looduslikud arstid on soovitanud stafisagria, et ravida paljusid tervislikke seisundeid sajandite jooksul. Selle taime erinevad ajaloolised kasutused ulatuvad tallide kaitsmisest nõidadest kuni skorpioni hammustuste ravimiseni. Staphysagria on varem ravimtaimede üritanud katsetada taime mürgiseid omadusi raviks. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel võib stafüsagriat kasutada kuseteede infektsioonide homöopaatiaks.

Homöopaatilised rakendused

Vastavalt “homöopaatilise tasku kaaslasele” soovitavad homöopaatilised praktikud sageli stafisagriaid, et ravida sties, astma, täid ja muid parasiite. Lisaks on teiste homöopaatiliste ja looduslike arstide sõnul “Homeopathy Made Easy: Self-Care Guide’i” kohaselt stafüsagria kui kasulik sellistes käitumises nagu seksuaalsed pated täiskasvanutel ja teismelistetel ning väikelastega nutmist. Kuigi mõned selle taime väidetavad kasutusviisid võivad teaduse aluseks olla, hoolimata kliiniliste tõendite puudumisest, on paljudel väidetavatel kasutel teaduses ükski alus.

Doseerimise tähtsus

Iga stafisagria taime osa sisaldab toksilist komponenti alkaloidid delfiniini. See hõlmab lehti, varred ja juured. Selle tulemusena põhjustab selle taime mis tahes kasutamine homöopaatias selle mürgise aine manustamist ravivastust saavale isikule. Sõltuvalt manustatavast kogusest võivad kõrvaltoimed hõlmata oksendamist, kooma ja surma. Surm võib tekkida paar tundi pärast selle taime sissevõtmist ja tuleneb neuromuskulaarsete protsesside blokeerimisest. Enne täiskasvanu võtmist pidage nõu oma arstiga.

Seksuaalsed kõrvaltoimed

Vastavalt “Homöopaatiline juhend reisijatele: tervise ja ohutuse parandamise vahendid”, lisaks mürgiste taimede tarbimisega kaasnevatele ohtudele, võite kogeda ka stafisagriaid tarbivaid seksuaalseid kõrvaltoimeid. Nendeks on orgasmi võime kaotamine, seksuaalvahekorra kadu ja võimetus erektsiooni saavutamiseks või säilitamiseks.