Kvertstiini ja kehakaalu langus

Kvertsetiin on looduslikult paljudes värsketes puuviljades ja köögiviljades ning ka toidulisandites. Quercetini on kasutatud II klassi diabeedi ravimiseks Hiina rahvameditsiinis sajandeid, mis on kaasaegsete teadlaste juhtiv toime metaboolse sündroomi ja rasvumise ennetamiseks.

Identifitseerimine

Marylandi Ülikooli tervisekeskuse andmetel kuulub kvertsetiin rühma taimsetest pigmentidest, mida nimetatakse flavonoidideks, mis on võimas antioksüdandid – ained, mis teie kehas leiduvad kahjulike osakestena vabadele radikaalidele. Kvertsetiin on kõrge kontsentratsiooniga õuntes, sibulas, tsitrusviljades, petersell, tee ja punane vein ning mõõdukalt kõrgel tasemel oliiviõli, viinamarjad, tumedad kirsid, tumedad marjad nagu mustikad, murakad ja mustikad ning muudest puuviljadest Ja köögiviljad.

Efektid

Life Extension Foundationi andmetel avaldasid uuringud “Experimental Gerontology”, avaldatud 2007. aastal “Journal of Agricultural Food Chemistry” ja J. L. Barger jt, avaldatud uuringud I. Belinha et al. Aastal 2007, mis näitas, et kvertsetiin võib soodustada pikaealisust Imiteerides kalorsuse piiramise mõjusid, kuid see võib osutuda efektiivseks ka muude haigusseisundite nagu kardiovaskulaarne haigus, vähk ja metaboolne sündroom. Quercetini potentsiaalne toitumisalane ekspert professor Stephan C. Bischoff Saksamaal Hohenheimi ülikoolil teatas 2008. aastal ajakirjas “Clinical Nutrition & Metabolic Care”, et kvertsetiin on paljutõotav ühend haiguste ennetamiseks ja raviks, eriti rasvumisega seotud haiguste ennetamiseks .

Kaalutlused

Kvertsetiini lisandid on saadaval pillide või kapslitena ja pakendatakse tihti koos teise põletikuvastase bromelaiiniga. Saadaval on ka vees lahustuvad kvertsetiini vormid, sealhulgas hesperidiin-metüülkalkoon või kvertsetiinkoloon. Marylandi Ülikooli tervisekeskus, UMMC, hoiatab, et laste kohta pole soovitusi kvertsetiinilisandite kohta veel piisavalt. Täiskasvanute puhul soovitab UMMC teil võtta 100 mg kuni 250 mg kolm korda päevas, mitte ületada 1 g päevas, konsulteerides kõigepealt oma tervishoiuspetsialistiga.

Ekspertide ülevaade

Uuring Jaapanis ja Bostonis, Massachusettis, Soichiro Enomoto jt, avaldatud 2008. aastal “Ringluses”, uuriti, kas kvertsetiinkglükosiid võib ära hoida dieedist põhjustatud rasvumist hiirtel. Ta leidis, et kvertsetiin pärsib kõrge sahharoosisisaldusega dieediga tekitatud kehakaalu suurenemist, samuti rasvumisega seotud leptiini taseme langust. Pablo Strobeli ja Tšiili kolleegide uurimused, mis avaldati 2005. aasta märtsis “Biokeemia ajakirjas”, avastasid, et kvertsetiin blokeerib glükoosi verevõtmist verega, ilma et rasvrakke oleks vaja rasva molekulide valmistamiseks ja akumuleerimiseks. 2008. aastal teatasid Gruusia ülikooli teadlased Ateenas Gruusias, et kvertsetiini ja resveratrooli kombinatsioon, mis on muu viinamarjadest leitud flavonoid, vähendas kultiveeritud rasvarakkude lipiidide akumulatsiooni ligikaudu 70% võrra ja suurendas rasvrakkude surma rohkem kui 300 Protsenti.

Hoiatus

Marylandi Ülikooli Tervisekeskus hoiatab, et kui te olete rase või toidate last rinnaga, peate kvertsetiini vältima. On teatatud, et kvertsetiini suured annused üle 1 g ööpäevas kahjustavad neerusid ja üldiselt ei ole keresertiin soovitatav, kui teil on juba neeruhaigus. Kvertsetiin võib samuti suurendada vere vedeldavate ainete, nagu Coumadin, Plavix või aspiriini, ja teatud tüüpi kemoteraapiaravimite toimet. Kui te võtate ravimeid või võtate kemoteraapiat, kontrollige enne kvertsetiini võtmist oma arstiga nõu.