Laste toitumisvastaste tablettide oht

Mõned dieedi pillipudelid teevad suuri lubadusi nagu “Kaotage 10 naela vaid kahe päeva jooksul!” Ja “Haukuge ilma harjutamiseta!” Kui teised teevad teid koolis ülekaalulisuse tõttu, võib teil tekkida kiusatus proovida pilli, mis aitab teil kilodest võimalikult kiiresti kaotada. Kuid enamik dieedist pillid ei tööta iseenesest hästi, sest füüsiline koormus ja tervislik toitumine on olulised kehakaalu kaotamise osad. Samuti võivad dieedi tabletid olla kahjulikud laste kasvavatele kehadele.

Väga vähesed dieetpillid on lastele heaks kiidetud. Orlistat, mis aitab blokeerida rasva kogust, mis teie kõhtu imendub, on heakskiidetud lastele, kes on vähemalt 12-aastased. Peale selle ei ole alla 16-aastastele inimestele heaks kiidetud kehakaalu langetamise nõudeid. Siiski näitavad uuringud alates 2011. aastast, et rasvunud lapsed, kellel on oht diabeedi tekkeks, võivad ohutult kaalust alla võtta, kui nad võtavad diabeedi retseptiravimeid, mida nimetatakse metformiiniks.

Lapse pärast on teie keha väiksem ja tundlikum enamiku retseptiravimite puhul kui täiskasvanutel. Mõned kehakaalu langetavad ravimid takistavad teie kehal toitu sisaldavate rasvade sissevõtmist, mis võib teie lapsepõlves lapsepõlves korrektsete vitamiine neelata, vastavalt My Overweight Childi veebisaidile. Teine probleem on see, et teil on vaja võtta retseptiga dieedi tablette pikemat aega, et tulemusi hoida, ja teadlased ei tea, kas need ravimid võivad lõpuks teie kehale kahjustada.

Enamus toidulisandeid, mida saate poodides leida, ei ole mõeldud alla 18-aastastele inimestele. Isegi “looduslikud” tüüpi pillid võivad põhjustada kõrvaltoimeid nagu gaas, kõhulahtisus, kiire südame löögisagedus või veelgi tõsisemad südameprobleemid. Need sümptomid võivad tekkida isegi täiskasvanute kehas, kuid need võivad olla ohtlikumad, kui teil on veel kasvav väiksem keha. Kuna ka poest olevaid tablette pole hästi uuritud, ei pruugi need aidata teil kaalust alla võtta, isegi kui nad väidavad, et nad seda teevad.

Rääkige oma vanemate ja oma arstiga, kui teil on küsimusi praeguse kehakaalu kohta. Teie arst võib anda teile spetsiaalseid katseid, mis kindlustavad, et teie kasvab korralikult ja et teie kehakaal ei suurene. Kui ta arvab, et teil on keha jaoks liiga palju naela, võib ta soovitada jääda oma praeguse kehakaalu juurde, et isegi asju välja tõmmata, kui sa kõrgel. Kui olete juba läbi teinud suure kasvu, võib ta soovitada, et prooviksite kaotada kehakaalu tervislikumate harjumuste kaudu, näiteks iga päev harjutades treeningut, vähendades rämpstoitu ja söödama rohkem puu-ja köögivilju.

Saadaolevad retseptid

Risk

Hoiatus “Over-the-Counter Pillid” kohta

Tervislikum valik