Lihase füsioloogia venitus

Nende lihaste venitus on neile väga hea. Pingutamine iga päev parandab paindlikkust, suurendab teie sportlikku jõudlust ja vähendab teie vigastuste ohtu muude kehaliste tegevuste korral. Vastavalt “Journal of Applied Physiology” on lihase venitamine tegelikult selle tugevamaks. Regulaarsed venitusharjutused suurendavad liikumisulatust ja lihaskiudude kudesid. Venitamine toimub sügaval lihaskoes ja kohtades, kus lihased vastavad luudele.

Funktsioon

Luud kaitsevad teie organeid ja toetavad teie keha. Skeletilihased liiguvad luude mööda pöördepunkte või liigeseid paaride või lihaste rühmade kaudu, mis toimivad kooskõlastatult, et põhjustada liikumist. Segadused ühendavad lihaseid luudesse. Mõned lihased röövivad kondid, samas kui teised lõõgastavad, et liikumist lubada. Lihase venitamine suurendab nii kontraktsiooni kui lõdvestumise faase, muutes lihaskiude nii, et need töötavad üksteisega kooskõlastatult.

Kärpimine ja venitamine

Lihased saavad jõudu liigutada luusid kumulatiivse kärpimise ja pikenemisega. Üks kahanev rakk ei saa luude külge liigutada, kuid sadu rakke saab koguda veidi kudedesse ja suured kimbud kudedes avaldab piisavalt jõudu, et liigutada luud piki liigeset. Pikendamine toimib samamoodi, vastupidises suunas. Kogu lihase praegune pikkus sõltub venitatavate kiudude arvust – venitatavate kiudude koguse tõus suurendab lihase venitust.

Füsioloogia

Lihased saavad oma unikaalse füsioloogia tõttu kokku leppida, pikendada ja venitada. See omadus on tuntud kui elastsus. Lihased koosnevad paljudest kudede kimpudest, mida nimetatakse kimpudeks, nagu on näha veiseliha täis jaotustükkides. Iga kimp koosneb lihaskiudude komplektidest, mis omakorda sisaldavad kümneid tuhandeid müofibrilli. Myofibrillid on niitkonstruktsioonid, mis suudavad kokku leppida, lõõgastuda ja venitada. Igal müofibrillil on igaüks miljoneid sagedusribasid, mis on tuntud kui sarcomeres, mis on valmistatud paksest ja õhust müofilamentist kattumisest. Kui sarcomeres leping, paks ja õhuke myofilaments kattuvad, põhjustades lihaste kokkutõmbumist. Lihase kontraktsioon põhjustab müofilamenti kattuvuse suurenemist; lihase lõõgastus põhjustab müofiiliumide kattuvuse vähenemist, mis seejärel võimaldab lihaskiude pikenemist. Sel hetkel on sarcomeres oma maksimaalse pikkusega. Mis tahes täiendav venitusvoog avaldab pinget lihaste ühendamiseks luudele. Kuna venitusprotseduur suurendab pinget sidekude vastu, siis liiguvad kollageenkiud sidekoe sees samal pinnal jõudu kui üks pinget; üks lihase venitamine põhjustab vastassuunalise lihase kokkutõmbumist ja vastupidi. Näiteks, jalgade laiendamine hamstringi sirgeks ühendab üheaegselt quadricep. (The quad vastutab jalgade laiendamise eest.) Nii et isegi venitades, olete ka sõlminud – vastandlik lihaste rühm (id). Tõstekaalud hõlmavad kahte tüüpi kokkutõmbamisi: kontsentriline ja ekstsentriline. Bicep-kõvera ülespoole liikumisel kogeb bicep kontsentrilist kontraktsiooni (lihase lühenemine), tricepil on ekstsentriline kontraktsioon (lihase pikenemine). Vastupidi juhtub, kui harjutus pikeneb harjutuse ekstsentrilise faasi ajal.

Kasu

Lihase venitamise liikumärgistus muudab disorganiseeritud lihaste ja sidekoe kiude. Vigastused ja jäigad lihased põhjustavad kõrvalekaldeid sidekoe kiududest. Füüsiline teraapia hõlmab venitamise harjutusi spetsiaalselt selle kiudainete ümberkorraldamise toimel vigastatud sidekoe puhul.