Lihased, mida kasutatakse jalgpalli mängimiseks

Vastavalt Dr. Howard Liebeskindi (Ameerika Ühendriikide jalgpallimeeskonna podiatrist) väitel on jalgpall intensiivse spordi, mis nõuab, et sportlased oleksid 90 minuti jooksul aktiivsed, ulatudes väljapoole mänguväljakul kuni 7 miili kaugusele. Selleks, et jääda piisavalt sobivaks selle keerulise ülesande täitmiseks, on paljudel jalgpallimeeskonnadel spetsiaalseid treenimisprogramme, mis keskenduvad jalgpallis kõige sagedamini kasutatavate lihasrühmade tugevdamisele ja konditsioneerimisele. Uuringute, hariduse, innovatsiooni ja spordi sekkumise keskuse hiljutises aruandes on näidatud, et eelseisvuse ajal kannatavad noorte jalgpalli sportlased vigastusi 7,2 protsendi ulatuses, millest 79 protsenti hõlmab alajäsemeid, 23 protsenti, mis olid reied . Analoogiline uuring, milles keskenduti meditsiini- ja terviseteaduste osakonnas läbiviidud professionaalsetele mängijatele, leiti, et 92 protsenti kõigist lihaskahjustustest olid jala- ja alajäsemete rühmad 37 protsendi võrra hamstrike puhul, 23 protsenti adductoritele, 19 protsenti Neljarattaliste ja 13% vasika lihaste puhul.

Armilõug on jalgpallurite üldise tugevuse oluline osa. Välja arendatud biceps, triceps ja õlad aitavad suurendada mängija jõukust, mis on kasulik palli varjestamisel. Need lihased aitavad tasakaalustada mängijat, kui nad hüpata, pea palli jooksma. Välja arvatud väravavaht, ei saa mängijad kasutada oma käsi, et mängida palliga, välja arvatud juhul, kui nad teevad viskamise pärast palli väljasõitu. Arenenud käsivarre lihased võimaldavad mängijal võimsat ja täpset välja viskamist, mis võib olla väärtuslik vara eesmärkide hindamise võimaluste loomiseks, kui olete eesmärkide real 20 või mõne meetri kaugusel.

Tuumalihased koosnevad alast rinnakorvest kuni vaagnapiirkonna alguseni. Nagu näitab lihaste rühm, on põhilihased keha peamine tugi ja hõlmavad kõht ja tagasi lihaseid. Selle piirkonna arendamisega saavad mängijad parandada oma tasakaalu ja üldist vastupidavust. Lisaks näitas Delaware’i ülikoolis läbi viidud uuring, et südamelöögisageduse areng vähendab selja- ja alajäseme vigastusi.

Reie lihased hõlmavad kolme lihasrühma: eesmine, tagumine ja adductors. Kõige tähelepanuväärsemad neist lihasrühmadest on eesmised lihased, mis koosnevad neljast lihast, mis moodustavad nelinurksete ja tagumiste lihaste, mis sisaldavad hamstringit. Need lihased on keha jõuallikas ja annavad lühikese energiakõrguse, et mängijad saaksid mängu ajal mängida. Nende lihaste väljaarendamine muudab mängija kiiremaks ja annab võitu löödamiseks.

Anatoomiliselt on jala lihased lihased, mis lähevad põlve alla pahkluuni. See lihasgrupp toetab olulisi põlve- ja hüppeliigeseid ning võimaldab jalgpalluritel sprintida, lõigata kiiresti ja juhtida jalgu lihaseid. Sääreluu või vasika lihas on silma kõige silmatorkavam lihas. Selle lihase kaks pead liituda, et moodustada kiilu kinnitus, mis on üldiselt tuntud kui Achilleuse kõõlused ja mis on levinud kahjustuse koht. Mängijad peavad mängima seda lihasrühma, et tasakaalustada reie võimas lihaseid.

Arm

Tuum

Reie

Jalg