Looduslik toit, mis ravib iialia

Sage on tervislik seisund, mis põhjustab teie istmikunärvi vigastamist või surumist – teie keha pikim ja paksem närv. Kui teil on ishias, siis tunnete tõenäoliselt valu või muid tundeid teie istmikunärvi jaotumise ajal. Jalavalu, kihelus, tuimus ja nõrkus on ishiase sümptomid. Enne isaabi ravimist pidage nõu oma arstiga toitumise ja toitumisega seotud teemade kohta.

Põhitõed

Arvukad terviseprobleemid võivad põhjustada ishiasse, nagu nimmepiirkonnas või alajäsemes olevad hernees-kettad, nimmepiirkonna seljaaju stenoos või kitsenemine, rasedus, armide kude, kitsad lihased, kerroiilse liigese düsfunktsioon, degeneratiivsed ketaste haigused, kasvajad ja nakkus. Enamikul juhtudel põhjustab ishiraani sümptomeid ainult ühes kehaosas. Süstemaatilist valu nimetatakse tavaliselt põletuseks või laskmiseks ning see võib muuta kõndimise ja muu igapäevase eluviisiga tegelemise raskeks.

Toitumisviis

Kuna paljud isheemiate juhud võivad olla põhjustatud piriformise lihasspasmidest, siis aitab efektiivne toitumisviis suurendada magneesiumisisaldusega toidu tarbimist. Teie keha nõuab magneesiumi, et aidata vabastada lihaste kontraktsioonid. Magneesiumirikas toiduained hõlmavad piimatooteid, kala, liha, mereande, õunu, aprikoosi, pruuni riisi, dulsi ja lima-oad. Toiduained, mis sisaldavad märkimisväärses koguses B-vitamiini – maks, pähklid, austrid, lamb ja juust, võivad samuti olla kasulikud teie istmikunärvi valu ravimisel.

Kasulik toit

Palgiga, mis sisaldab magneesiumirikas toitu, võib olla kasulik teie ishias, eriti isheemia, mis on seotud kitsaste lihaste või lihasspasmidega, raviks. Palmik sisaldab paljusid teisi toitaineid, sealhulgas trüptofaani, seleeni, fosforit, magneesiumi, valku, omega-3 rasvhappeid ja vitamiine B3, B6 ja B-12. Hibutise suhteliselt kõrge vitamiini B-12 sisaldus võib samuti aidata vähendada istmikunärvi valu. Palgat on traditsiooniliselt kasutatud ka kardiovaskulaarsete probleemide raviks, nagu südame rütmihäired ja kõrgenenud vererõhk.

Vastutusest loobumine

Süstemaatik on sümptom, mitte haigus. Kui teil esineb istmikunärvi valu, põhjustab teie sümptomeid põhiline terviseprobleem. Mõnel juhul võib istuma närvivalu põhjustada tõsine terviseprobleem, näiteks kasvaja. Kui teil tekib ishias, konsulteerige oma arstiga niipea kui võimalik. Teie arst võib määrata teie tervisekaebuse tõelise põhjuse kindlaksmääramiseks vajalikud testid. Iisraeli raviks ajalooliselt kasutatavate toitude tervise kasulikkuse kinnitamiseks võib vaja minna rohkem uuringuid.