Lööve ja nõgestõbi külmast ja harjutusest

Lööve ja nõgestõbi on sageli teie organismi välised sümptomid, mis võitlevad sissetungijale, ärritajale või allergeenile. Kuigi me arvame sageli, et need sümptomid võivad esineda ainult füüsilise, näiteks tolmu või mürgiste ivyga kokkupuute tagajärjel, on tõsiasi, et lööve ja nõgestõbi võivad tekkida temperatuuri muutuste tõttu, nagu külm talv või külm ruum või Soojus ja aktiivsus. Need reaktsioonid on tuntud külma urtikaaria ja füüsilise koormuse põhjustatud urtikaaria pärast. Toiduga allergiaga inimesed võivad selle haigusseisundi suhtes tundlikumad olla.

Mõlemad külma indutseeritud ja füüsilise koormusega indutseeritud urtikaaria hõlmavad nuumrakkude aktiivsust. Nuumrakud on sidekoe rakud, mis vabastavad toote, mida nimetatakse histamiiniks. Histamiin mängib rolli allergiliste reaktsioonide korral, muutes veresoonte seinad läbilaskemaks ja laiendades veresooni, mis aitab nahal tõeliselt ohustada immuunsüsteemi, näiteks kahjuliku antigeeni olemasolu. Kuid külma või harjutusega urtikaaria korral aktiveeritakse nuumrakud külmade temperatuuride korral või harjutusega indutseeritud urtikaaria tänu kehalise kehatemperatuuri tõusule.

Kui nuumrakud aktiveeruvad, võivad histamiini kasutuselevõtu tõttu tekitatud läbilaskvad veresooned põhjustada ümbritsevate mõjutatud veresoonte lekkimist nahka lekkides. Vedeliku sisseviimine nahas põhjustab sügelust löövet või raskematel juhtudel nõgestõbi. Lööve ja nõgestõbi võib kaasneda tursega, samuti võivad nuumrakud reageerida külmale ja füüsilisele koormusele, ning võib aktiveerida ka teisi põletikurakke, nagu basofiilid ja leukotrieenid.

Külmetuse või füüsilise koormusega seotud nõgestõbi või lööve võib varieeruda sõltuvalt teie reaktsioonide raskusastmest. Kergeid urtikaaria juhtumeid võib olla piisav, et blokeerida nuumrakkud histamiini tekitamiseks, mis põhjustab reaktsiooni. Raskematel juhtudel võib kasutada retsepti histamiine, näiteks tsetirisiini või levotsetirisiini, või antihistamiini tsüproheptadiini võib kasutada histamiini tootmise blokeerimiseks ja närviimpulsside blokeerimiseks, mis võib põhjustada reaktsiooni. Varjutustega ja juba välja kujunenud lööbe korral võib sümptomivastaste kreemide abil leevendada ebamugavust, kuni sümptomid vähenevad.

Lööbe ja nõgestõve esinemise või raskuse vältimiseks võib kasutada mitmeid samme. Üldiselt võib igapäevane antihistamiin ravida külma ilmaga või kehalise reaktsiooniga seotud reaktsioonide ohtu või vähendada reaktsiooni raskust. Selliste lihtsate sammude kasutamine nagu soe riietuse kandmine, kui külm urtikaaria on külm, või õhukonditsioneeritud ruumi kasutamine harjutatava urtikaariaga inimestel võib aidata vähendada lööbe ja nõgestõvega seotud probleeme.

Rasketel juhtudel võib inimene tekkida anafülaksia – eluohtlik seisund. Lisaks aroomidele on sümptomiteks naha punetus, vilistav hingamine, iiveldus, kõhukrambid, sügelus ja kõhulahtisus. Kui teil tekivad need sümptomid, lõpetage kohe ravi ja pöörduge arsti poole.

Mast Cells

Olemasolu nahal

Ravi

Ärahoidmine

Hoiatus