Maasika banaani silee toitumine

Maasika banaani kokteilid on külm, magus joog, mida tavaliselt valmistatakse maasikate, banaanide, tavaliste või vanilje maitsestatud madala rasvasisaldusega jogurti ja jääkuubikute abil. Selle ravimi retseptid varieeruvad aga mõnikord ja sisaldavad mõnikord piima või rasket kreemi ja teisi koostisosi. Kasutades teisi koostisosi, võib rasv ja kalorid suurendada, samuti mõjutada kreemja ja paksuse astet.

Alustalane toitumine

Maasikamaitselise banaani sokliit sisaldav 12-untsiline portsjon sisaldab 188 kuni 210 kalorit, pannes selle ideaalse suupiste vahemikku. Toidusekanal soovitab suupistete kaloreid piirata 100 kuni 200-ni – see kogus annab teile piisavalt jõudu, et võtta näljatundide serva kuni järgmise söögi ajani, kuid ei kasuta liiga palju kaloreid teie söögiplaani jaoks eraldatud kogustes. See suupistete osakaal on rasvavaba, mis sisaldab kuni 1 grammi rasva, kuigi see võib varieeruda sõltuvalt sellest, kuidas teie suupiste valmistatakse. Koostisosad mõjutavad ka süsivesikute ja valkude arvu. Sujuva 12-untsiga toit võib pakkuda 2-44 grammi süsivesikuid ja 2-16 grammi valku. Need makrotoitained on teie keha energiaallikad, mistõttu on oluline, et nad söödaksid piisavalt oma toitumisalaseid eesmärke. Meditsiiniinstituut soovitab igal aastal 130 grammi süsivesikuid ja 46-56 grammi valku. Kuid jälgige süsivesikute tarbimist, kaasaarvatud liiga palju süsivesikuid oma söömiskavas, võib see kaasa aidata liigse kehakaalu tõusule.

Suhkur

Maasika banaani suhkrulisandi suhkrusisaldus võib varieeruda, olenevalt sellest, kas teie retseptsioon nõuab suhkruid, nagu näiteks granuleeritud suhkur, mee või kunstlikud magusained. Banaanidel ja maasikatel on kõrge looduslike suhkrute sisaldus, kuid looduslikult esinevate suhkrutega toidud suurendavad teie toitumist nende toiteväärtuse tõttu. Maasikamaitselise banaani suupistega 12-untsi portsjon võib sisaldada kuni 44 grammi suhkrut. American Heart Association soovitab piirata igapäevase suhkru tarbimist 6 kuni 9 teelusikatäit päevas, mis vastab 25,2-37,8 grammile. Suure lisandiga suhkru sisaldusega toit võib suurendada rasvumise ja hammaste lagunemise ohtu.

Vitamiinid ja mineraalid

Maitsestatud banaanikoogi maitseainete serveerimisel on C-vitamiin suurepärane, tänu maasikatele – iga 12-untsi suupistete manustamine sisaldab kuni 70 protsenti soovitatavast päevasest tarbimisest. C-vitamiini maine kui tavaline külmavõitleja on rohkem seotud raku parandamise eelistega kui igasugune tõhusus viiruste vastu. See vitamiin, antioksüdant, aitab vabaneda vabade radikaalide kahjustustest ja mängib haava paranemise juures kriitilist rolli. Maasika banaani silee suurendab ka teie kaltsiumi tarbimist, 12-unts portsjon sipelga sisaldab 8-10 protsenti kaltsiumi, mida vajate iga päev. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel mõjutab teie sissetulnud kaltsiumi kogus teie luude ja hammaste tugevust, teie vererõhku ja kolesterooli taset. Eelkõige peaksid naised kaaluma maapähkli banaanisuitsuteede joomist, et suurendada nende kaltsiumi tarbimist – naiste vanusena on neil vaja rohkem kaltsiumi, et hoida oma luude tugevus.

Kasu

Maasikas banaan-silemi viljad pakuvad mitmesuguseid toitumisvajadusi. Banaanid pakuvad kiudaineid, mis kaitseb soolestiku tervist ja aitab reguleerida seedimist. Kaaliumi kogus banaanides muudab nad ka hea vilja, et vähendada neerukivide ohtu. Tänu antioksüdantide suurele mahule edendavad maasikad hea nägemist ja vähendavad artriidi sümptomeid. See puuviljas sisaldub ka foolhape – see muudab rasedatele naistele maisi marinaid, sest folate aitab eemaldada selgroo sünnijärgseid defekte.