Meeste ja naiste liikumisulatus

Meeste ja naiste anatoomia joonised näitavad vähe erinevust. Meeste ja naiste hormoonid ning nende mõju luu struktuurile ja paljunemisele on peamised tegurid, mis tekitavad diferentseerumist. Kuigi tüüpiline isasvorm on üldiselt suurem kui naissoost vorm, on lihaste tugevus ja kõõluste ja sidemete elastsus sageli relatiivsuse juhtum. Meeste ja naiste erineva liikumise erinevuste määramisel on kõik need tegurid ülimuslikud.

Nimmepaketi paindlikkus

Teadlane Nancy Reese kirjutab raamatus “Liikumise ja lihaskoe pingetest koosneva vahemiku vaheline kaugus” nimmepiirkonnas – vahemikus diafragma ja vaagnapiirkonnast – erinevad piirkonnad vanuse järgi. Nagu lastel, on naistel üldiselt lülisamba paindlikkus kui meestel kuni üheksa-aastase, kui mehed jõuavad. Liikumisvõimaluste võrdsus lõpeb üldjuhul vanuses 18 ja 35, kuna isastel areneb rohkem nimmepikendust kui naistel ja naistel, külgsuunaline painutamine või selgroosa külgsuunas liikumine.

Hormonaalsed rollid

Meeste ja naiste suguhormoonid – testosteroon ja östrogeen – mängivad keskset rolli lihase suuruses ja paindlikkuses. Testosteroon suurendab kõike, alates lihaste suurusest ja massist kuni meeste luustikuni. Ameerika Ühendriikide Teaduste Akadeemia andmetel muutub meeste ja naiste lihaste võrdlus eriti ülakeha suhtes polariseerituks, kus lihaskiud ja lahjad kuded on meessoost kehas palju suuremad. Seevastu suurendab östrogeen naiste puusad, suurendades lihaste liikuvust kõhupiirkondades.

Hip-action

Kui rääkida puusamassiast, siis naised domineerivad igas vanuses liikumispiirkonnas, ütleb Reese. Suurenenud puusa paindlikkus on naisehormoonide kõrvalsaadus, mis aastatuhandel on teinud oma maagiat, et valmistada naisi rasedusele. Dr Michele Kettles ütles raamatus “Naiste tervise ja kehavõimaluste juhend”, et enamik lisatud naiste liikumisvõimalusi naistel pärineb vaagnast. Liikumissuund on võimendatud suurema varraste liikuvuse, vaagnapõhja kallutamise ja naiste laiemate ja ümmarguste vaagnate kaudu.

Ühine ebastabiilsus

Puberteedieas läbivad naised luude ja lihaste muutusi, mis sageli põhjustavad liigsust või liigese ebastabiilsust, mis piiravad neuromuskulaarset kontrolli alajäsemetel. Sellise kontrolli puudumise kompenseerimiseks on naissoost põlveliiged kalduvad pöörlema ​​sissepoole, kui kaalu rakendatakse. See seob kõõluste ja sidemete pinget, mis suurendab pisaraid ja vigastusi. Vastavalt Veekeetritele ei pääse meeste põlveliiged pöörlema ​​ega tugine ainult lihase asendi ja lihase asendi ja pikendamise asemel põlveliigesetele.

Ülemine äärmus

Ajakirjas “Medicine and Science in Sports and Exercise” avaldatud uuringud 2000. aastal teatasid meeste ja naiste vahelisest õlavarreliikide erinevustest. Uuringus leiti, et naistel on meestega võrreldes eelnev õlgade liigne lõtvus ja hüpermobiil ja vähem jäikus. Reese sõnul on traditsiooniliselt leidnud, et naistel on suurem liikuvus ja suurem paindlikkus kõigis piirkondades, välja arvatud randme paindumine, erinevused küünarvarre ja käe – ja sõrmede vahel.