Minu lihased sügevad jooksmise ajal

Võistlejad tegelevad paljude tavapäraste vigastuste ja ebamugavustega ning lihased on tavaliselt levinud, kuid halvasti mõistetavad kaebused. See seisund esineb kõige sagedamini jalgadel. Võimalike põhjuste arvukus on arvukalt, mõned keskkonna- ja teised on seotud võistleja sobivuse ja tervisega.

Sümptomid

Runnil võib tekkida naha või naha sügeluse tunne. See võib tunduda nagu lihased ise on sügelus ja kriimustamine võib või ei anna leevendust. Sageli sügelemine ei alga enne, kui olete ise end kasutanud. Sügelemine võib tekkida ka pärast jooksmist.

Keskkonna põhjused

Extreme in temperature võib suurendada sügeluse tõenäosust, kuna vereringe süsteem peab töötama tugevamalt, et suruda verd keha soojendamiseks. Vere eemaldatakse lihastest ja pumbatakse keha organitele, kui see on külm. Seetõttu võivad teie käed, käed, jalad ja jalad olla ülejäänud keha külmemad. See võib põhjustada sügelust, kui keha soojendab tagasi ja veri tuleb tagasi kätele ja jalgadele. Harjutusest tingitud vaskuliit, teine ​​sügeluse põhjus, on kuuma ilmaga tavalisem. Rõivad, loputusvedelik või muud ärritajad võivad põhjustada naha kihelust, kuna tööl tekib hõõrdumine.

Bioloogilised põhjused

Üheks sümptomiks töötamise ajal on lihtsalt õõnes. Kui te harrastate harvem või teil on madalam treenimisvõime tase, on selle probleemi tõenäosus suurem, kuna vereringesüsteemil ei pruugi olla intensiivse harjutusega koolitatud vastust. Kuna kapillaarid laienevad verevoolu suurenemisele treeningu ajal, võib tekkida sügelev tunne. Võistlejad teatavad sageli, et kui nad parandavad oma sobivust, siis see tundetus väheneb.

Millal kutsuda arst

Kui teil on sügeluse tekkes lööve, vilistav hingamine, iiveldus või kõhulahtisus, on kõige parem pöörduda arsti poole. Exercise-induced anafülaksia on harv seisund, mis võib põhjustada sügelust ja võib põhjustada raskemaid probleeme. Seda mõnikord seostatakse teatud toitude tarbimisega, kus kombinatsioonis kehalise koormusega tekib allergiline reaktsioon. Harjutusest tingitud urtikaaria viitab kergemale allergilisele reaktsioonile, sh sügelus ja nõgestõbi.

Ennetamine / lahendus

Kuna tööl on nii palju võimalikke sügeluse põhjuseid, on oluline välja selgitada, mis sügeluse taga on. Korralik soojendamine, kergendamine töökorraldusele ja ilmastikukindel riietus võib aidata vältida ja leevendada teatud sügeluse vorme. Kui kahtlustatakse allergiat, võib teie arst välja kirjutada antihistamiini. Hädaolukorras peaksid inimesed, kellel on harjutusest tingitud anafülaksia, kandma epinefriini.