Õlad avanevad pöörlemise ajal ujumise ajal

Ujumine võib põhjustada õlavigastusi korduvate õlaliigutuste tõttu, nagu pöörlemine. Vigastuste hulka kuuluvad kõõlusepõletik, kahjustuse sündroom ja labraalse pisarad. Võimalik, et mõni neist vigastustest võib esile kerkida. Ravi hõlmab puhke-, jää- ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid või mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Kui teie sümptomid halvenevad või püsivad, konsulteerige oma arstiga.

Põhjused ja riskitegurid

Vastavalt 2006. aasta “Põhja-Ameerika spordiraviarhiivi ajakirja” artiklile on ujujatel õlgade ülemäärane pöörlemine ja sisemise pöörlemise vähenemine, mis suurendab roteeruva manseti lihaste ja kõõluste stressi. Ebanormaalne õlavarred, liikumine, pingulised lihased, liigpinge, kehaline aste ja sobimatu ujumistehnika suurendavad õelõhede ja poppimise ohtu. Õngukahjustused hõlmavad kahjustuse sündroomi, kõõlusepõletikku, bursiiti ja labraalse pisaraid. Tõmbejõu sündroom on siis, kui teie roteeruva manseti kõõlus ja vedeliku bursa või kotike on kokku surutud ja põletikulised. Ujumisel võib turse või põletik põhjustada õlgade purunemist või hüppamist. Harilik pisar on kõhre õlavarre ümber kõhre. Röstitud kõhre võib õlgade pöörlemise ajal kaasa lüüa, põhjustades poppiksi või klõpsamist.

Täiendavad märgid ja sümptomid

Sümptomid varieeruvad sõltuvalt teie vigastusest. Võib esineda õlavalu, mis võib halvendada õlgade liigset liikumist ja ujumist. Võite kogeda ka õlavalu magamise ajal. Valu võib kirjeldada nii, et see on igav, lõtv, terav või torkav. Õngukahjustuse märgid hõlmavad liikumise ulatust, vigastusi ja lihaste nõrkust. Lihase atroofia või lihaste kaotus, pidev valu ja sportliku suutlikkuse vähenemine on täiendavad sümptomid ja sümptomid.

Ravi

Esmane ravi hõlmab puhkust, jääd ja mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid nagu ibuprofeen. Kuigi teie õla paraneb, peate võib-olla muutma oma tegevust – vältides tegevusi, mis süvendavad teie sümptomeid nagu ujumine, õhuliikumine ja raskete esemete tõstmine. Pideva valu korral võib teie arst soovitada füsioteraapiat, kortikosteroidide süstimist või operatsiooni. Füüsiline teraapia aitab teil taastada normaalse õlaliigese liikumise ja tugevuse, samas kui operatsioon eemaldab kõik lahtised kõhreosakesed ja parandab kõhre või kõõluste kahjustusi.

Ärahoidmine

Riststage üks kuni kaks päeva nädalas ja puhke vähemalt ühel päeval nädalas, et vältida üleminekut. Lisage venitus- ja jõutreeninguid oma treeningu tavapärasel viisil, et suurendada lihaste paindlikkust ja tugevust. Näiteks täitke õlavarre pikendamine ja sisemine ja välimine pöörlemine, kasutades vastupanu ristlõikega, et tugevdada oma roteeruva manseti lihaseid. Õlapstabilisaatori harjutused, et säilitada hea õlgade stabiilsus ja vähendada vigastuste ohtu. Stabiliseerimisõppused hõlmavad põrandal või lööklahvlil hoidev positsiooni hoidmist ja samm-sammutamist, mis viiakse läbi sammu käes käimisel. Lõpuks parandage oma püsti seisundit ja parandage sobimatuid ujumisvõtteid. Näiteks ärge laske oma käel ristada keskjoont, kui tõmbate oma kätt vabalt ujumas.