Õlaõõlse pikkused

Õngeragnoid, mida tuntakse ka kui roteeruva manseti kõõluse põletik, on õla rotaatorliigese põletik. Seda ravitakse traditsiooniliselt puhata, jää, põletikuvastaseid ravimeid, füsioteraapiat ja kortikosteroidide süsti. Pöörlemise harjutused on Rotator-manseti kõõluse raviplaani lahutamatu osa. Vastavalt Ameerika Meditsiinilise Spordi Meditsiinibüroo andmetele võib venitamine, kui seda kasutatakse koos tugevatoimelise väljaõppega, sageli leevendada valu pärast 6 kuni 8 raviskeemi kasutamist.

Tendiniit

Rotatuuri mansett koosneb neljast lihast, supraspinatinus’ist, infraspinatus’ist, teres minor’ist ja subcapularis’ist. Need lihased on kinnitatud teie õlavarrele, ronimisse ja lõugadele kõõluste kaudu, mis on kiulise sidekoe ribad. Tendiniit tekib, kui need kõõlused põevad.

Riskifaktorid

Vastavalt Massachusetsi üldhaiglatele Sports Medicine, on Rotator mansettõunarütmi kõige sagedamini põhjustatud korduvatest õhuliikumiste liigkasutusest. Seda tavaliselt leidub spordis nagu tennis, ujumine ja pesapall. Teisteks riskiteguriteks on nõrk rotaatorliigese lihased, vigastused ülekoormusest, sportimisviiside või sportlaste ebaõige tehnika, varasem õnahaiguste ajalugu ja lahtised õlavarded.

Kasu

Pingutusharjutused aitavad hoida oma liikumisulatust ja takistavad teie õla muutumist jäigaks, mis võib viia tingimuseni, mida tuntakse külmutatud õlaga. Kui külmutatud õlg areneb, on õla liigutamine väga keeruline ja probleemi lahendamiseks tuleb teha füsioteraapia.

Venitusharjutused

Massachusetsi üldhaigla spordiministeerium soovitab alustada õrnalt soojenemiseni mitu minutit, näiteks pendli kiik, ja seejärel edasi liikuda venitusharjutusi, nagu näiteks supine fleksioon, ristküve, välimine pöörlemine ja sisemine pöörlemine; Pendli kiige, seista laua kõrval ja kallutada ette puusadel. Asetage oma hea käsi lauale ja laske vigastatud armil riputada. Seejärel liigutage kätt õrnalt väikestes ringides. Tee seda mõne minutiga iga päev, kui soojendate oma muid harjutusi. Lamades selja peal, asetage õlavarre painde venitus. Selleks on teil vaja suhkruroo või paanikat. Hoidke suhkruroo oma kätega umbes õla laiusest lahku. Alustades vöökohast, tõstke aeg-ajalt kate üle oma pea nii kaugele kui võimalik ja venitage kinni. Kasutage oma head kätt vigastatu käe abistamiseks tõstes. Seejärel pöörake aeglaselt tagasi algasendisse; rinnakorvitsa venitamiseks tõmmake vigastatud käsi kogu keha. Asetage teine ​​käsi küünarnuki külge ja hoidke venitust.

Soovitus

Iga ulatust tuleks hoida 15 kuni 20 sekundit. Püüa iga viiest kuni kümme kordust teha ja teha seda kaks kuni kolm korda iga päev. Ärge unustage enne venitamist korralikult soojeneda. See lõõgastab tihedad lihased, et saaksite paremat venitada. Alternatiivina võite ka kuuma duši ajal venitada.

Pingutusharjutused tuleks läbi viia koos maksimaalse kasu tugevdamise harjutustega. Tugevdamise harjutused aitavad tugevdada roteeruva manseti sisaldavaid lihaseid ja hoida ära järgnevad vigastused. Neid harjutusi võib teha kodus või füsioterapeudina. Clevelandi kliinikus märgitakse, et enamikel patsientidel on paranemiseks kaks kuni neli nädalat ja kuni mitu kuud, kui teil on anamneesis rotatsi manseti kõõluse põletik. Lisaks treenimisele peaksite vältima ka põhjuslikku tegevust või tegevusi, mis põhjustavad valu, rakendavad jääd ja kasutavad põletikuvastaseid ravimeid nagu ibuprofeen valu ja põletiku vähendamiseks.

Kaalutlused

Vaadake oma arsti, kui arvate, et teil on rotator-manseti kõõlusepõletik. Ta suudab probleemi täpselt diagnoosida, samuti anda kortikosteroidi süsti ja määrata füsioteraapiat. Helistage oma arstile, kui teie valu püsib, kuna see võib olla märk sellest, et teie õlavalu, näiteks rotaatorliigendi pisar, põhjustab olulisema probleemi.

Hoiatus