Õlgadel on raske sörkimine

Kehv kehahoia ja suuõõne lihaste kokkutõmbumine võivad põhjustada valutuid õlakesi ja ebaefektiivseid sörkimismehhaanikaid või käeulatusesid. Pea keha nihked ja õlavigastused võivad kaasa aidata ka õlavarrele ja valule. Ravi hõlmab puhke-, jää- ja põletikuvastaseid ravimeid, et kontrollida valu ja põletikku ning laiendab kehahoia parandamist. Täiendavate juhiste saamiseks konsulteerige oma arstiga.

Teie käed liiguvad sörkimise ajal teie jalgade vastu, kui parem käsi liigub teie vasaku jalaga edasi ja teie vasak käsi liigub parema jalaga edasi. See aitab tagada stabiilsuse ja sujuva kõnnakujunduse. Näiteks Washingtoni 2008. aasta ülikooli uuring leidis, et ülemise selja, kaela ja õlavarreluu lihased stabiliseerusid ülemise keha ajal sörkimise ja kätt kiiged, vältides ülemäära külg-külg õla pöörlemist.

Teie ülemise selgroo või nõrkade ja pinguliste lihaste tasakaalustamine võib põhjustada kehva asendi, nagu näiteks varjutamine edasi ja võib tõsta käes olevate kihtide ajal teie õlgadele asetatud stressi. Näiteks võivad pingulised rindkere lihased tõmmata oma õlgade ettepoole, lüües lihaseid ja kõõluseid õla taga. Ületunnitöö põhjustab seda põletikku, lihasspasme ja haigeid. Teie ülemise või kaela lülisamba kõrvalekaldumine võib samuti mõjutada närve, mis võib põhjustada õlavalu ja tuimus või kihelus. Ravimata emakakaela kõrvalekalde võib areneda emakakaela artriidiks või hernees-kettale, kahjustades õlavarrefunktsiooni ja veelgi raskendades oma õlgadele.

Teie õlgade ja ümbritsevate lihaste liigne kasutamine võib põhjustada vigastusi ja haavandeid. Vigastuste hulka kuuluvad tendiniit, bursiit ja põrutusseisundi sündroom, mis on siis, kui kõõlused on õlgade ümber surutud. Vigastused ja kulumine võivad põhjustada ka õla artriidi või õõlese kõhre degeneratsiooni. Niipea, kui liigutate oma artriitilist õlarihma, hõõruvad luud kokku, põhjustades luu ajukahjustusi ja õlavalu. Kuigi mõlemas õlas võib artriiti esineda, võivad õla vigastused ühelgi ajahetkel kahjustada ainult ühte õla.

Mõnel juhul on õlavarre või valulikkus viidatud valule ja see näitab tõsist probleemi, mis ei ole seotud teie õlaga. Südamehaigused või südameatakk, sapipõie haigus ja muud mitmesuguseid elundeid mõjutavad haigusseisundid võivad põhjustada peavalu teie õlgadel. Nimetatud valu puhul ei nõua teie õla liikumine enam valu. Selle asemel võib teie südame-veresoonkonna süsteemist tingitud rõhk ja sörkjooksu rämpsu liikumine süvendada neid tingimusi või probleeme.

Kui kahtlustatakse valu, pöörduge koheselt arsti poole. Vastasel korral puhke, jää ja kasutage põletikuvastaseid ravimeid nagu ibuprofeen valu leevendamiseks. Tehke oma rindkere, õlgade, ülemise selja ja kaela laiendid, et parandada liigese joondamist ja asendit. Füsioterapeut, massaaži-terapeut või kiropraktik aitavad ka parandada oma õlgade funktsiooni, paindlikkust ja joondamist. Raske artriidi ja vigastuste korral võib olla vajalik operatsioon. Kui oled tööle hakanud, keskenduge oma seljaga otse püstiasendi õigele hoidmisele ja õlavarre vältimiseks hoidke õlad lõdvestunud käepidemetel.

Arm käik

Positsioon ja joondus

Vigastused

Ravitud valu

Ravi ja ennetamine