Palli jalgpalli harjutuste liigutamine

Kvalifitseeritud jalgpallimängijad liiguvad pallist tõhusalt – see tähendab, et kui neil pole palli omamist – mitte ainult siis, kui neil on jalg palli. Väljakutsuv jalgpallimeeskond levib kogu väljapoole, alati jookseb ruumi, et anda meeskonnakaaslane palliga kellelegi, kellele edasi minna. Meeskond, kes ei liiguta palli efektiivselt ära, jätab palliga mängijast ainult kaks võimalust, millest igaüks ei ole eriti huvitav: kas ta lööb palli välja ise või lööb palli sihikindlalt.

Andke-ja-minna puurid

Give-and-go on üks valdava jalgpalli ehitusplokkidest. Kavandis ja käimas läheb üks jooksval mängijal vahetult enne teist jooksvat mängijat. Teine mängija jookseb palli ja laseb seda vahetult enne esimest jooksvat mängijat, kes jookseb selle poole ja läheb uuesti. Kahe või kolme rühmas saavad mängijad harjutada seda lihtsat läbitavat harjutust, mis nõuab, et mängijad liiguksid pallist väljapoole, kuni nad ulatuvad lõpuni. Järgmine rühm võib alustada oma jooksmist, kui esimene grupp liigub rea tagaküljele.

Mini-mängud

Mini-mängud rõhutavad väikest suletud ala möödumist ja liikumist kosmosesse. Ligikaudu 20-tolline jalgpalli ruumis, mis on varustatud võrkude puudustega pilootidega, püüavad kahe mängijaga mängida neli või viis mängijat. Võistkonnad loevad järjestikused läbikumised, kuni nad kaotavad palli teisele meeskonnale, püüavad ühendada võimalikult palju edastusi järjest. Kuna ruum on pingeline, mängijad, kellel pole palli, mängivad olulist rolli valduse hoidmisel, kuna palliga isikul on vähe ruumi joosta ja seda võib edasi anda. Mida tõhusamalt saavad meeskonnakaaslased, kellel pole palli, korraldavad ennast ruudus ja liiguvad ruumi, seda paremini on nende meeskond palli pidanud. Kui nad liiguvad piisavalt kiiresti, saavad mängijad isegi läbi viia ühe nupuvajutusega, mis on väga raske taktikal, et kaitsemeeskond laguneb.

Määrake esitused

Määravad mängud simuleerivad tegelikke mänge. Tegelikult on igal mängijal konkreetne positsioon või selle pindala, mida ta vastutab katte eest. Määravad mängud õpetavad mängijaid tõhusalt oma valdkondi kasutama. Komplekti mängimiseks võib olla võistleja väravavaht ja kolm või neli kaitsjat ühes meeskonnas ning kolm või neli ründavat vastase meeskonda edasi-tagasi ja keskpalliväljakuid. Kui treener annab alustamiseks signaali, üritavad ründajad, kes alustasid palliga, väljakutse võrku. Komplekti kuuluvas mängus pakuvad treenerid tavaliselt konkreetset juhendit selle kohta, kus mängijad peaksid jooksma. Nad võivad peatada mängu keskel ja osutada mängija liikumisele, mis on ebaefektiivne ja meeskond muudab mängimist või tunnustab mängija liikumist pallist välja.

Kuvab tuge

Tõeline meeskonnatöö jalgpallis hõlmab mängijaid, kes toetavad üksteist palli jaoks. Tavaliselt, kui mängijal on pall, peab tema tagant või kõrval mängiv meeskonnakaaslane liigutama oma taha, kui ta peab tagasi minema. Mängija võib minna tagasi, kui kaitsja blokeerib oma edasiliikumise või kui ta on hädas. Tõeline isevastav toetus mängib mängijat vastasvõistlussüsteemi ees, läheb tagasi avatud meeskonnakaaslasele, kes suudab paremini tulistada. Treenerid saavad korraldada mängijatel näidata toetust seatud mängul või seadistada puu ette võrgu ees, kus üks mängija läheb tagasi meeskonnakaaslasele, kes siis vallutab. Tugile kuvamisel peavad mängijad näitama palli algust ja kiiret mõtlemist.