Peanaha esiküljel punased mügid

Peanaha õlgadel paiknevad punased tuharad on tõenäoliselt folliikulite, juuksefolliikuli infektsiooni tagajärjel. Enamikku follikuliidi vorme põhjustavad bakterid, nimelt Staphylococcus aureus, kuid võite ka selle nahahaiguse tekkida viirusest või seentest. Kui folliikul eksponeeritakse välismaiste patogeenidega, reageerib organism isoleeritud põletikulise reaktsiooniga, mis viib punase papuleeni. Ravi põhineb tavaliselt punaste kopsude põhjusel, seetõttu on väga soovitatav arsti või dermatoloogiga rääkimine.

Areng

Nakkus hakkab sageli mingil määral follikulaarset kahju. Folliikli kahjustused muudavad võõraste kehade suhtes tundlikumaks, märgib Mayo kliinik. Kui teie juuksepinna nurgas paiknevad punased tuharad võivad folliikulite kahjustused olla tingitud hõõrdumisest säärekaelastest, ülemäärasest higistamisest või rasketest nõrkadest tingitud abrasiividest. Isegi teine ​​nahahaigus võib põhjustada follikulaarseid kahjustusi.

Sümptomid

Sõltumata sellest tulenevatest teguritest on enamikku folliikulite vorme iseloomustanud väikesed punased papuulid, mida regulaarselt vistrikud viga panevad. Nendega kaasneb valu, külmetus, sügelus, lööve ja ümbritseva naha punetus. Mõnedel juhtudel võivad tuharad isegi tekkida mullidevaheliste kahjustuste kujul, täites lõhkumisega peenestamise ja koorimisega.

Enesehooldus

Follikuliit vastab sageli enesehoolduse meetoditele. Soe koorimine, mis asetseb rindkerele, võib julgustada punaseid mükseid tühjendada ja naha ebamugavust vähendama, nõustab riiklikke tervishoiuasutusi. Kasutada võib ka pinda antibakteriaalse puhastiga kaks korda päevas.

Ravi

Kui follikuliit ei reageeri eneseabivahenditele või kui punased kopsud on rasked, pidage nõu arsti või dermatoloogiga. Ravimid võivad olla vajalikud. Ameerika Osteopaatiline Dermatoloogiakolledž märgib, et infektsiooni raviks võib määrata tsefaleksiini, dikloksatsilliini või mõne teise antibiootikumi. Suu kaudu manustatavate ravimite asemel võib teie arst soovitada kasutada nahale kahjustavat follikuliidi spetsiifilist paikse salvi.

Hoiatus

Kerge kuni mõõdukas follikuliit ei põhjusta tõenäoliselt tõsiseid probleeme. Kui aga nakk süveneb folliikulist, võib teil tekkida armistumine, juuste väljalangemine, keetmine või tselluliit, tõsine bakteriaalne infektsioon, mis võib ulatuda esialgse kahjustuse kohast kaugemale.