Peroneaalsete kõõluste vigastus ja töötab

Vigastused on sportlik osa. Van Mecheleni sõnul “vigastuste juhtimine: ülevaade epidemioloogilisest kirjandusest” tekitab 37-56 protsenti kõigist võistlejatest iga-aastast kahju. Peroneaalsete kõõluste vigastused on tavalised liikuvad vigastused, mis põhjustavad külgmist või välimist pahkluuvalu ja ebastabiilsust. Mõistes peroneaalsete kõõluste anatoomiat ja funktsiooni ning nende kõõluste vigastuste olemust, saavad jooksjad oma spordile taastuda ja tagasi minna.

Anatoomia ja funktsioon

“Peroneaalses tendinopaatias” kinnitab tervisekolleegium, et peroneus longus ja peroneus brevis on kaks pikka ja õhukeset lihaseid, mis moodustavad alaosa külgmise osa. Need kaks lihast kulgevad külgsuunalise jalgade ja malleoluse taga, külgmiste pahkluude luustikudest välja ja asetsevad kõõluste kahe erinevasse jalajäämusesse. Peronealid toimivad jalgade ja pahkluude stabilisaatoritena, vastavalt FeetMD.com-ile “Peronealne tandonkahjustus”, mis reguleerib pahkluu mediaalset külgmist või külgsuunalist liikumist seismisel, kõndimisel ja jooksmisel.

Põlveliigese vigastused ja nende põhjused

“Peroneaalsest taldriku paigutusest” tähendab “Wheels” ortopeediaõpiku õpikut, et võistlejate peroneaalsete kõõluste vigastused jagunevad kahte kategooriasse. Ägedad vigastused on põhjustatud ühest jõulisest sündmusest, kus pahkluu pööratakse ümber või valatakse väljapoole raske koormuse all. Näiteks võib see juhtuda, kui jooksja satub ebaühtlasele pinnale ja pahkluu rullub kõvasti väljapoole. Haruldaste kõõluste alamvengustikud, dislokatsioonid ja pisarad on nende akuutsete sündmuste tüüpilised tulemused. Teine tüüpi peroneaalsete kõõluste kahjustus on kroonilise liigi puhul, ütleb Health Library, kui jalg on korduvalt, kuid mitte tõsiselt, pööratud valguse all Koormused. Kui jooksja võib aja jooksul tekkida peroneaalsete kõõluste vigastuste tekkimisel, kui mõne biomehaanilise kõrvalekalde tõttu on jalg pisut allapoole tööleasumise iga stabiilsuse faasi. Peroneaalne tendiniit või peroneaalsete kõõluste põletik on sageli selle korduva stressi tagajärg.

Sümptomid

Juurjad, kellel on nihkunud või rebenenud kõõlused või kellel on tekkinud kõhukinnisusega kõõluste tendiniit, teatavad mitmesugustest külgmiste pahkluude sümptomitest. Mõned jooksjad kurdavad pahkluu valu, paistetust, punetust ja õrnust malleoluse tagaküljel. Teised räägivad külgmiste pahkluude mürast ja tundetest. Veelgi enam, teised leiavad ebastabiilsuse tunnet, nagu oleksid nad võimelised kontrollima, kuidas suu tabab, või kuidas nad tõmbavad jalga maapinna töötamise hoiuste faasis.

Esialgne vigastusravi

Tervishoiutöötajad, kes on diagnoosinud peroneaalsete kõõluste vigastuste, kasutavad mitmesuguseid ravimeetodeid, mis aitavad võistlejatel oma jooksujalatsid tagasi minna. Selle vigastuse ravimiseks selle ägeda faasi vältel võivad arstid ja füsioteraapid puhata õhuvoolu, libisemisest ja lindistuse liikumisest, jäätumisest ja immobiliseerimisest. Sõltuvalt vigastuse tüübist võivad mõned tervishoiutöötajad välja kirjutada mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. FeetMD.com ütleb, et tervishoiutöötajad teevad selle algse vigastuse raviperioodi vältel eesmärgiks vähendada peroneaalsete kõõluste valu, paistetust ja ebaõige liikumist.

Naasmine jooksu juurde

Kui paranemisvigastus on taastumisteedel, taastavad tervishoiutöötajad tavapäraseid peroneus longus ja peroneus brevis lihaste / kõõluste liikumist ja tugevust massaaži abil, venib ja tugevdab harjutusi, osutab “Wheeles” õpiku ortopeedile. ” Praegu pakuvad tervishoiutöötajad tõenäoliselt jooksjaga muudetud töögraafikut, mis näeb ette tavapärase koolitusrežiimi metoodilise naasmise.