Piima karvade ekstrakt ja testosteroon

Testosteroon täidab mitmeid olulisi funktsioone inimese kehas. Mõlemal mehel ja naisel reguleerib testosteroon lihaste ja luude moodustumist, üldist elujõulisust ja suguülekannet. Nagu kõik hormoonid, on testosteroonil mõningad negatiivsed kõrvaltoimed. Populaarne taimne täiendus piimakarja võib aidata vähendada negatiivseid mõjusid testosterooni. Piimakarjal on vähe teadaolevaid kõrvaltoimeid, kuid mõnedel inimestel võib see põhjustada allergilist reaktsiooni. Konsulteerige oma arstiga.

Testosterooni tootmine

Narkomaani naistel toodavad mõlemad munasarjad ja neerupealised nn testosterooni, ütleb veebisaidi Aphrodite Women’s Health. Meeste seas on munandid vastutavad testosterooni tootmise eest. Tõenäoliselt stimuleerib testosteroon stimuleerib muutusi, mis ilmnevad kui poisid jõuavad puberteesse, sealhulgas peenise suuruse, lihasmassi ja luutiheduse suurenemisega, märgib Merck Manual internetis. Täiskasvanud meestel stimuleerib testosteroon sperma tootmist.

Sekundaarsed mõjud

Üks testosterooni kõrvaltoimeid on akne, hilinenud Phyllis A. Balchi, sertifitseeritud toitumisnõustaja ja “Taimsete ravimite retsept” autor. Stimuleerides nahka tootma rohkem õli ja suurendades nahavärvi keratiini tootmist, võib testosteroon põhjustada blokeeritud ja nakatunud juuksefolliikulisid. Dihüdrotestosteroon, testosterooni kõrvalsaadus, paksendab ja karmistab nahka, mis võib veelgi tõhustada akne. Vaba testosterooni kõrge sisaldus veres – hormooni bioloogiliselt aktiivne vorm – suurendab eesnäärmevähi riski meestel, vastavalt Johns Hopkinsi ja vanurite riikliku instituudi 2004. aasta uuringu veebilehele Daily Science.

Piimakarja

Kaheaastane taimne ravim maksa kaebuste, piimakarja jaoks on saanud suhteliselt palju tähelepanu nii peamistest ravimitest kui ka tervishoiu täiendavatest teaduritest. Piimavari aktiivset komponenti nimetatakse silymariiniks, kolme antioksüdandi ühendiks. Kuigi piimakarja uuringute kvaliteet on segatud, on silymariin näidanud, et see kaitseb ja soodustab maksarakkude kasvu ja pärsib põletikku, vastavalt Internetis täiendava ja alternatiivse meditsiini riiklikule keskusele.

Piim Thistle Action

Piimarrel stimuleerib sapi voolu. Balchi andmetel on lisaks seedetraktile positiivsele mõjule seedetrakti väljavool, mis eemaldab dihüdrotestosterooni väljaheite kaudu väljapoole, mis võib akne leevendada. “Taimsete ravimite retsept” teatas Balch, et ühes uuringus, mis tehti Denveri vähivastaste haiguste tõrje ja ennetamise keskuses, leiti, et silibiniin — peamine antioksüdandiline komponent piimakarjaga – indutseerib eesnäärmevähi rakke, et naasta Normaalne elutsükkel, mis tõhusalt aeglustab vähi kasvu.

Teadusuuringud

2010. aasta uuring Ales Vidlar ja tema kolleegid Olomoucis Tšehhi Vabariigi ülikooli haiglas ja Palacky Ülikoolis leidis, et koos toitainete seleeniga aitas silymariin oluliselt vähendada madala tihedusega lipoproteiine ja üldkolesterooli — kaks ennustajat Eesnäärmevähi progresseerumine – patsientidel, kes olid läbinud radikaalse prostatektoomia. Mõõdetuna testosterooni mõju eesnäärmevähile, ei vähendanud taime testosterooni taset neil, kes seda võtsid.