Plusse ja miinuseid toores toidu dieeti

Toiduvarude toitumisharjumused on söömise plaanid, milles sööte kõik toidud, mis on kuumtöödeldud ja mida ei kuumene kuni 140 kraadi F. Enamik toortoidu dieeti põhineb suuresti, kui mitte ainult, köögiviljadel, puuviljadel, pähklitel ja seemnetel. Toetajad väidavad, et toortoidu toitumisharjumused on loomulikumad ja aitavad teil kaalust alla saada, neil on rohkem energiat ja toksiinid välja puhtaks. Kuid mõned toortoidu toidused võivad vitamiinide, mineraalainete ja antioksüdantide poolest puududa.

Plussid

Toortoidu toitumine toob esile köögiviljad, puuviljad ja pähklid, mis kõik on tervislike toitainetega. Kuumtöötlemata puu- ja köögiviljad säilitavad ka vees lahustuvaid vitamiine, eriti C-vitamiini, mida toiduvalmistamisel võib kaotada. Vastavalt Yale’i ennetusuuringute keskuse direktori dr David Katzi sõnumile 2012. aastal HuffPost Healthy Living artiklist, eemaldate töödeldud toidudest nagu küpsetatud ja praetud toidud ja tõenäoliselt kaotate toortoidu dieedil.

Miinused

Cooking suurendab antioksüdandi lükopeeni kogust, punast pigmenti köögiviljades, nagu tomatid. Kui teil on vegan toores dieet, peate võib-olla võtma toidulisandeid, et saada piisavalt D-vitamiini, rauda, ​​tsinki ja vitamiini B-12. 2005. aasta oktoobris avaldatud “The Journal of Nutrition” uuringus leiti, et 38 protsendil toortoidu toitumisest osavõtvatel osalejatel puudus vitamiin B-12. Toore muna ja pasteerimata piimatoodete söömine võib samuti suurendada toiduga kaasnevate haiguste ohtu.