Plussid ja miinused joomisega sojapiimast

Sojapiim on lehmapiimast populaarseks asenduseks sojaoa saadud jook. Kuigi paljud veganid ja seedetraktiga seotud probleemid on sunnitud sojapiima juua, võib see tegelikult pakkuda teatud toitainet kasu kõigile tarbijatele. Enne üleminekut lehmapiimast sojapiimini tuleb siiski arvesse võtta teatud tegureid.

Mis on sojapiim?

Sojapiim on sojaubadest valmistatud jook pärast seda, kui need on leotatud ja jahvatatud veega. Pärast seda, kui oad on maheda siledaks vedelikuks, keedetakse jooki ja jahutatakse. See on siis valmis jooma.

Toitumine

Sojapiim võib olla lehmapiimaseks tervislikuks alternatiiviks. Erinevalt lehmapiimast on sojapiimal väga vähe küllastunud rasvu ja kolesterooli. Tegelikult aitab sojapiim tegelikult vähendada kolesterooli taset. See võib aidata vähendada südamehaiguse riski. Sojapiimil on ka lehmapiimil ligikaudu sama kogus valku. Lisaks sellele on sojapiimil vähem kemikaale, madala naatriumisisaldusega ja kõrge mangaani sisaldus, tiamiin ja toiduvärvid. Lisaks südamehaigustele on mõned uuringud tehtud soja seostamiseks teiste tõsiste terviseseisundite tõenäosusega. Tõendid näitavad, et soja aitab vältida hormoonidega seotud vähktõbe. Soy aitab ka leevendada osteoartriidi ja menopausi sümptomeid.

Laktoos ja kaseiin

Sojapiim võib olla teatud piimasegu teatud seedeprobleemide jaoks. Üks suurim seedetrakti probleem on laktoosi talumatus. Laktoos on looduslikult lehmapiimast leitud suhkur, mida paljud lapsed ja täiskasvanud ei saa korralikult seedima. Selle tulemuseks on sümptomid, sealhulgas iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja krambid. Sojapiim aga on laktoosivaba ja võimaldab joogil tarbida piima ilma kõrvaltoimeteta; kaseiin on veel üks koostisosa, mis võib teatud inimestel tekitada probleeme. Kaseiin on lehmapiimas leitud valk. See võib põhjustada allergia sümptomeid ja immuunsüsteemi häireid. See võib põhjustada probleeme ka astma või siinusinfektsiooniga inimestel. Kuna valk on tervisliku seisundi säilitamise oluline komponent, on sojapiim hea valik neile, kes ei saa lehmapiima tarbida.

Kaltsium

Kuigi sojapiimil on mõni kaltsium, ei ole see hea toitaine allikas ega mõõdu lehmapiimaga. Enamik sojapiimast leitud kaltsiumi on lisatud oama massiprotsessile. Siiski on tselluloos inimese keha kõlbmatud. Kaltsium on väga oluline toitaine. See on muuhulgas oluline luu tugevuse säilitamiseks. Seepärast on oluline leida sojapiim, mis on kaltsiumiga rikastatud. Kui ei, siis kindlasti lisage kaltsiumi oma dieedi teistes osades.

Maitse

Üheks suuremaks takistuseks sojapiimale üleminekul on maitse. Pisut beanimaitselise maitsega kohanemiseks võib kuluda aega. Kui lülitate sojapiima, peate võib-olla proovima mitut kaubamärki ja maitset proovida leida teile meeldivat. Õnneks pakuvad paljud sojapiima kaubamärgid maitsestatud tooteid, sealhulgas vanilje ja šokolaadi maitset, et aidata tarbijatel maitset nautida.