Prednisoon ja kaalulangus

Prednisooni, põletikuvastast ravimit, kasutatakse selliste haiguste ravimiseks nagu luupus, artriit ja hulgiskleroos. Kehakaalu tõus, mis on põhjustatud vedelikupeetusest ja suurenenud söögiisu tõttu, on üks prednisooni esmaseid kõrvaltoimeid. Kui te üritate selle ravimi võtmise ajal kehakaalu vähendada, peate võib-olla muutma oma toitumise teatud aspekte. Küsige oma arstilt või toidulisandilt abi toitumisplaani väljatöötamisel, mis aitab teil kehakaalu tõusu vältida.

Limit Naatrium

Mida rohkem naatriumi söödate, seda rohkem vedelikku hoiate, kui kasutate prednisooni. San Francisco Meditsiinikeskuse Ülikool soovitab piirata ennast kuni 2000 milligrammi naatriumi päevas, et aidata teie kehakaalu kontrolli all hoida. Vältige töödeldud, konserveeritud ja pakendatud toiduaineid või värskeid või külmutatud tooteid, vähese või rasvata piimatooteid, täisteratooteid ja värsket tailihapiima, mereande ja linnuliha. Kui ostate mugavusobjekte, otsige madala või naatriumivarjundi. Ärge küpsetage kõrgtehnoloogiliste maitseainete segusid ega lisage lauale lisa soola.

Söö rohkem kaaliumi

Ebapiisava kaaliumisisaldusega toit võib halvendada prednisooni poolt põhjustatud vedelikupeetust. Täiskasvanud peaksid püüdlema vähemalt 4700 milligrammi kaaliumit päevas, regulaarselt kaasates erinevaid kaaliumi sisaldavaid toite – köögivilju, puuvilju ja piimatooteid, nagu jogurt või piim. Keskmise suurusega küpsetatud kartul, mille nahk on kahjustamata, tarnib 926 milligrammi kaaliumit või peaaegu 20 protsenti nõutavast päevasest kogusest. Kuivatatud ploomid, spinat, rosinad, banaanid ja taldrikud on ka kaaliumisisaldusega valikud.

Keskenduge valgule

Sügavuse kontrollimiseks prednisooni ajal sööge rohkesti tailiha valku. Vastavalt 2008. aastal avaldatud uuringule “The American Journal of Clinical Nutrition” avaldatud uuringule on inimesed, kes järgivad toitu, kus valk moodustas umbes 34 protsenti kaloritest, tõenäolisemalt kaotasid kehakaalu ja tunnevad vähem näljasid inimesi, kellel on kõrge süsivesikute sisaldus. Vali veiseliha või sealiha asemel kodulindudele, kaladele, karpidele, vähese või rasvata piimatoodetele, oad, kaunviljad, pähklid ja seemned. Kui sa sööd punast liha, teeme mõõdukust ja vali kõige leebemad jaotustükid.

Vaata oma süsivesikuid

Teie veresuhkru tase võib tõusta, kui olete prednisoon, mis võib põhjustada teie keha suurema rasva säilitamist. Hoidke vere glükoosisisaldust püsivana, saades tervete terade, sealhulgas pruuni riisi, kinoaa, köögiviljade, puuviljade ja täisteratooteid, nagu terve nisu leib, suurema hulga oma igapäevaseid süsivesikuid. Puhastage rafineeritud süsivesikutega valmistatud toidud: tavaline pasta, valge riis ja valge leib. Samuti piirake oma küpsiste, suupistete, mesi, keediste, keediste ja kommide tarbimist.