Premenstruaalne pinge ja valulikud põlved

Premenstruaalne pinge on üks premenstruaalse sündroomi sümptomid, mis esinevad tavaliselt vahetult enne naise perioodi. Kuigi PMS-i spetsiifilised põhjused on endiselt suuresti teadmata, ressursid nagu Naiste ja naiste veebisaidil viitavad sellele, et see hõlmab tasakaalustamatust teie östrogeeni ja progesterooni hormoonide taseme vahel. Rääkige oma arstiga, kui teie pikk põlvehaigus jätkub pärast teie perioodi.

Määratlus

British Medical Journali uuringute kohaselt võivad premenstruaalsed pinged ilmneda mitmesuguste sümptomitega, nagu näiteks tugev peavalu, näo ja käte palpeeritav ödeem, kehakaalu tõus, astma, liigeste ja lihasevalu, käte jäikus ja puhitus . Leiti, et kõik sümptomid hajuvad iga naise perioodide ilmnemisega, kuid kipuvad menstruaalvoolu lõppedes korduma erinevatel aegadel. Naised, kellel esinesid ebaregulaarsed või hilinenud mõõdukad seisundid, esinesid sageli premenstruaalse pinge süvenemise süvenemist. PMSi põdevatel naistel esineb sageli pearohti koos nimmevalu ja muude liigespetsiifiliste sümptomitega.

Ühendus

Naiste tervise veebisaidil on loetletud mitmed tegurid, mis aitavad kaasa PMS-ile, sealhulgas hormonaalsed muutused, stress, depressioon, emotsionaalsed probleemid ja keemilised muutused ajus. Kahjuks, kuna igal naisel on erinev sümptomite arv ja intensiivsus, ei ole nende tegurite ja keha reaktsioonide vaheline seos teada. Selle tulemusena on võimalik, et ühe naise valulik põlveliigese sümptomid võivad olla põhjustatud liigeste paistetusest, teise puhul on tegemist istmikunärvi ümbritsevate põletikuliste lihastega. Kui teie põlveline valu ei paista pärast menstruaaltsükli langust, on võimalik, et sellel võib olla sekundaarne allikas, näiteks artriit, tendiniit või vigastus.

Mida teha

Naiste ja naiste veebisaidil soovitatakse mitmeid ravivõimalusi oma PMS-i sümptomite vähendamiseks, sealhulgas hea toitumine, toidulisandid ja progesteroonravi. Kuigi on vaja rohkem tõendeid, on võimalik, et mitteorganismilised piimatooted nagu või, piim ja juust võivad sisaldada loomkoormuse jääkide kasvuhormoone, mis võivad teie loodusliku hormooni tsükliga kokku puutuda. Selle tulemusena võib olla kõige parem valida orgaaniliste piimatoodete allikad või vältida piimatoodete tervikuna, kuni teie sümptomid paranevad. Kuna puhitus ja vedelikupeetus võivad süvendada põlvevalu, peaks sel ajal toitu sööma toitma.

Ohutuskaalutlused

Rääkige oma arstiga, kui teie pikka põlve sümptomid püsivad pärast perioodi lõppu. MedlinePlus’i andmetel on muuhulgas ka pagaritõve tsüstid, bursiit, luupus, liigesepõletik, iliotiibiaalse bändi sündroom, põlveliigese dislokatsioon, vigastus, Osgood-Schlatteri haigus, menisiku pisaravool, tüvi ja rebenenud sidemed.