Psyllium kestad ja akne

Psyllium kestad on pärit Plantago ovata seemnest, põõsasarnast taimest. Need on rikkad kiudained, mis võivad muuta need kasulikuks akne põdevatele inimestele, kuid seda kasu tõendavad eriuuringud puuduvad. Samuti võib psyllium koorimine mõnedel inimestel põhjustada kõrvaltoimeid. Konsulteerige dermatoloogiga, et saada lisateavet akne raviks kasutatavate psühhiaalkestri lisandite ja muude ravimeetodite kohta, mida saate kasutada selgemaks nahaks.

Psyllium Husks ja põletik

Nagu teiste kiudainete allikate puhul, aitab psylliumi kestad aeglustada mao tühjenemist, mis aitab vältida veresuhkru ja insuliini tase. Vastavalt James Balchi MD-ile ja “Ravimi alternatiivide retseptile” autorile on insuliin hormoon, mis suurendab kehas põletikku. Põletik mõjutab kõiki akne tüüpi, kuid see on suur probleem aknele, mis põhjustab paistetust, Täidetud tsüstid, mis võivad olla valulikud.

Psyllium kooriku akne komplikatsioonid

Kui teil on allergia psyllium koorimisele, on võimalik, et selle kiudainete kasutamine võib teie aknat halvendada. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse järgi võivad toiduallergiad mõjutada akne täiskasvanutel. Psüülliumikestale tekitatav allergia on reaktsioon kiudvalgule, mis seab sellised reaktsioonid nagu suu sügelus, nõgestõbi või paistetus suus. Sel juhul on kõige parem vältida psühhiaalkestuse ravimist akne raviks.

Teadusuuringud

Kuigi ei ole uuringuid, mis tõestaksid konkreetselt akne raviks kasutatava psylliumikestuse kasu, on mitmeid uuringuid, mis näitavad selle kasu vere glükoosisisalduse langetamisel. 2010. aasta septembris “Clinical Gastroenterology Journal” avaldatud uuringus käsitlesid Itaalia teadlased psühhiaagi kiudainete mõju metaboolsele sündroomile, mis sisaldab kõrgeid veresuhkru tasemeid, kõrget kolesterooli ja kõrget vererõhku. Uurijad leidsid, et vees lahustuvad kiud, nagu psühhioos, aitavad pärast söögi vere glükoosisisaldust ja insuliini taset reguleerida mitteinsuliinist sõltuvate diabeetikutega koos toiduga.

Kaalutlused

Kuna toitumine ei ole kõigile, kes kannatavad akne, ei saa teguriks olla, saate määrata selle mõju teile, eemaldades selle või lisades selle toidule. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus soovitab täiskasvanutest võtta ½ kuni 2 tl. Psühhiaani päevas. See võib võtta paar nädalat või kuud, enne kui näete oma akne parandusi. Konsulteerige arstiga enne toidu muutmist, kui teil on haigus, nt diabeet või südamehaigus. Samuti peaksite akne raviks kasutama mitmetahulist lähenemisviisi, sealhulgas kasutama ravimeid, mida teie dermatoloog soovitab.