Punane puhkjas nahk kaelal

Punane, lõtv nahk teie kaelal näitab tavaliselt mingit nahalöövet. Kuigi nahalööbed ei ole enamasti tõsine tervislik seisund, peate ikkagi arstilt nõuetekohaselt diagnoosima, et välistada haigused ja otsustada sobiva ravi üle. Oluline on märkida, kas punastel täppidel kaasnevad muud sümptomid nagu palavik, peavalu või gripilaadsed sümptomid.

Sümptomid

Naha lööve võib tekkida kogu keha peale, kaasa arvatud kael, ja võib ilmneda punasest punasest plekist või naha pinnal paiknevatest plaastritest. Lööve võib olla sügelev või valulik ja võib isegi villida. Sellega võivad kaasneda ka muud sümptomid nagu palavik, peavalu, kehavalu või köha.

Põhjused

On mitmeid põhjuseid, miks teil võib tekkida punased plekid kaelal. Meditsiinitöötaja peab hindama löövet ja kõiki teisi sümptomeid, et teha õige diagnoos; Punased plekid võivad näidata nahka lööbeid, mis on lihtsalt tüütu ja ei põhjusta tõsist muret. Mitte-tõsine nahalööve võib tuleneda allergilisest reaktsioonist, kokkupuutest liiga palju kuumust või päikest või reaktsiooni kemikaalidega klooritud basseinis; nahalööve võib tuleneda ka meditsiinilistest seisunditest nagu leetrid, siirdusss, psoriaas või atoopiline Dermatiit; punane, lõtv kaela nahk võib näidata urtikaaria või nõgestõbi. Harjad on põhjustatud naha põletikust ja võivad olla põhjustatud allergilistest reaktsioonidest toidule, ravimitele või muudele allergeenidele, näiteks putukahammustamisele. Tüved võivad samuti tuleneda füüsilistest teguritest nagu külm, kuumus, päikesevalgus, harjutus ja stress, märgib MayoClinic.com.

Meditsiinilised ravimeetodid

Kui teie kaela õhupallid tulenevad sellisest meditsiinilisest seisundist nagu leetrid, võib teie arst soovitada midagi valu kontrolli all hoidmiseks. MayoClinic.com sõnul ei tohi aspiriini kunagi anda leetritega lastele, sest võib tekkida tõsine ja võib-olla surmaga lõppev haigus, mida nimetatakse Reye sündroomiks. Muud nahakahjustused, nagu psoriaas, atoopiline dermatiit või sild, tõenäoliselt nõuavad kohapealsete ravimvapiimide kasutamist Või kreemid. Mõnel juhul võib osutuda vajalikuks ka antibiootikumid. Antihistamiine kasutatakse sageli kitsede raviks. Sõltuvalt nõgestõve raskusest võib teil olla võimalik kasutada mittesoovitavaid antihistamiinikume. Arst võib soovitada retsepti alusel antihistamiine või suukaudseid kortikosteroide, et vähendada nõgestõve turset ja sügelust, kui need on rasked.

Kodused hooldused

Ibuprofeen võib aidata kontrollida valu, mis on seotud punase, lõtvusega lööve ja antikehadega, mis võivad põhjustada naha ja naha kuivust, Sügelus kreemid saab osta krooniline, et leevendada sügelus. Kui soovite suplemist või dušši kasutamist, kasutage leige veega ja ärritavale seebile. Proovige vähendada piirkonnas ärritust, mitte kasutada parfüüme ja vältige riideid, mis põhjustavad hõõrumist ja ärritust; niiske ja laheda kokkusurumise kasutamine aitab leevendada kahjustatud piirkonna sügelust ja turset. Võttes külma vanni ja puistades mõnda söögisoodat või kolloidset kaerahelbed, võib ka vähendada sügelust.

Hoiatused

Kuigi paljud nahalööbed ei ole tõsised, te ei tea, kuni meditsiinitöötaja hindab teid. Mõned nahalööbed võivad tuleneda tõsistest meditsiinilistest seisunditest ja võivad põhjustada terviseprobleeme, kui neid ei ravita.