Retinooli kreem venitusarmidele

Retinool on A-vitamiini happeline varieeruvus, mis pärineb loomsetest rasvadest ja toodetest nagu munad, piim ja maks. Seda kasutatakse meditsiinilistel põhjustel mitmel põhjusel, sealhulgas nahakahjustuste ravimisel. See on akne ravi kõige populaarsem, kuid see muutub populaarseks ka venitusarmide ravis. Retinool-kreemid on saadaval ainult retsepti alusel.

Venitusarmid

Pingutusjäljed või striae on punased või lilla märgid, mis ilmnevad naha venitamisel. Kui te rasestute, teil on kasvu kiirendus või kaalus kiiresti, võite märgata, et need märgid on välja kujutatud kõhule, rinnale, tuharadele, õlavarrele või reitele. Stretõre võib esineda ka steroidide, diabeedi või teatud tingimuste kõrvaltoimetena. Need tingimused hõlmavad Marfansi sündroomi, Cushingi sündroomi, Ehlers-Danlose sündroomi ja mõningaid pärilikke geneetilisi häireid vastavalt MayoClinic.com-le.

Retinool-kreem

Retinool, kui seda kasutatakse kreemi kujul, on meditsiiniliselt tuntud kui tretinoiinikreem. Kuidas tretinoiin toimib, ei ole täpselt teada, kuid nahale manustamisel on see positiivne. Tretinoiinikreemi regulaarne kasutamine suurendab kollageenide tootmist, mis aitab nahal taastada ja venitada. Selle koorega eemaldatakse ka surnud nahk, et esile tuua tervislikum nahk pealmise kihi alla ja naha pigmentatsiooni jaotatakse naha toonide ühtlaseks jaotamiseks.

Kasutamine ja tulemused

Esialgsed uuringud retinooli kasutamise kohta venitusarmidel on väga positiivsed. Kui seda manustatakse kuus kuud kuus kuud, leiti, et tretinoiinikreem vähendab venitusarmide laiust, pikkust ja raskust vastavalt Michigani meditsiinikeskuse ülikooli dermatoloogia osakonna dr Sewon Kangi 1996. aasta uuringule. Kahekümne kümnest kreemi kasutanud naisest vähenes nende venitusarmide pikkus ja laius. Naised, kes kasutasid platseebokreemi, nägid märkide pikkuse ja laiuse suurenemist. Leiti, et kreem on kõige efektiivsem, kui seda kasutatakse vähem kui kuus nädalat vana spiraale.

Kõrvalmõjud

Nagu mis tahes paikse ravi puhul, võib tekkida allergiline reaktsioon tretinoiinikreemiga. Kui märkate põletustunnet või suriseerumist, mis ei kao pärast kasutamist, villid, koorimine või punased kaalud, võtke ühendust oma arstiga.

Hoiatus

Tretinoiinikreemi mõju teatud inimestele ei ole uuritud. MedlinePlus soovitab teavitada oma arsti, kui olete rase, planeerite rasedust või rinnaga toitmist enne selle kreemi kasutamist. Kui te seda kreemi kasutades rasestute, konsulteerige arstiga, sest liiga palju A-vitamiini võib põhjustada sünnidefekte. Nahk võib pärast tretinoiini kasutamise ajal muutuda tundlikuks päikesele, nii et kaitseks nahka päikesevalguse eest.