Riisikliidide õli toitumine

Riis on üks maailma kõige rikkalikumatest toidukultuuridest ning seda tarbib suures koguses kõik taustte ja rahvuste inimesed, kes on oma toitumise põhiosaks. Riis sisaldab palju vitamiine, mineraale, aminohappeid, asendamatuid rasvhappeid ja antioksüdante sisaldavaid toitaineid, mida teie organism vajab, et aidata immuunsüsteemil võidelda haigusega ja edendada üldist tervislikku seisundit.

Mis on riisiseemneõli?

Riisikliid õli on riisi taimede kõrvalsaadus ja on üks kõige mitmekülgsemaid õlisid, mis on tarbimiseks saadaval. Riisiklieniõli on õli, mis ekstraheeritakse riisiseemnete idu ja sisikestest. Pärast seda, kui see läbib stabiliseerimise ja ekstraheerimise protsessi, töödeldakse riisikliid õli hoolikalt, et tagada selle maitse säilimine ja see ei kaotaks mingit looduslikku kasu tervisele.

Eelised riisikliiniõli kasutamise kohta

Kolesterooli ja kardiovaskulaarsete haiguste ohu vähendamine on ainult kaks kasu, mis on seotud riisikliidide õli kasutamisega. See sisaldab antioksüdante ja sobib, kui arvate, et teil võib esineda teatavaid toiduallergiaid või peate säilitama teatavat liiki dieeti, näiteks gluteenivaba dieeti. Lisaks on see hea süsivesikute, valkude ja asendamatute aminohapete allikas, mis aitab lihaste kasvatamisel ja parandamisel.

Küpsetage riisikliimaõli

Rice-kliideõli muutub kiirelt kaubanduslikuks praadimiseks lemmikuks, et asendada trans-rasvade sisaldusega hüdrogeenitud õlid. See on suurepärane alternatiiv maitseainete, küpsetatud toodete ja salatite sidemete kasutamisel võrreldes muude toiduõlitega. Selle õrn maitse täiendab enamik toidusid, ilma et need ületaksid. Riisikliid õli on loomulikult kõrge temperatuuriga suitsetamise vältimiseks ja hõlpsasti emulgeerib, muudab selle ideaalseks kasutamiseks salatikastetes.

Kõrge antioksüdantidega

Oryzanol on antioksüdant, mida leiab ainult riisikliidõlist. American Dietetic Association leiab, et see on efektiivsem vabade radikaalide vastu võitlemisel kui E-vitamiin. Orysanool vähendab ka teie veres ja maksas kolesterooli taset. Arstid leiavad selle antioksüdandi kasutamisel ka menopausijärgsete haiguste raviks naistel. Rice kliideõli on samuti rikkalikult E-vitamiini, mis hoiab ära oksüdatsiooni ja alandab kolesterooli taset veres. E-vitamiin on looduslik antioksüdant, mis aitab võidelda vabade radikaalidega, mis võivad põhjustada vähki.

Oluliste rasvhapete tasakaal

Olulised rasvhapped on teie igapäevase dieedi jaoks väga olulised. Tasakaalustatud rasvasisaldus peaks sisaldama ligikaudu 30 protsenti küllastunud rasva, 33 protsenti polüküllastumata rasva ja 37 protsenti monoküllastumata rasva. Risikliidide õli rasvhapete profiil on teiste taimsete õlidega võrreldes tervislikum. See sisaldab neli korda omega-6 ja omega-3 rasvhapete kogust, mis teadaolevalt võitlevad enneaegse vananemisega ja reguleerivad teie ainevahetust. Rice kliiniõli ei sisalda trans-rasva ja on kõrge monoküllastumata rasvhapetega. Kõik need on olulised kardiovaskulaarsete haiguste riski vähendamiseks ja tervisliku naha propageerimiseks.