Riisinuudlid ja veresuhkur

Rice nuudlid võivad aidata teil lisada oma toitumiseks teatud sorti, samuti märkimisväärse hulga oluliste mineraalide seleeni ja mangaani. Kuid nende kõrge süsivesikute sisalduse tõttu võivad need ka teie veresuhkru taset halvasti mõjutada, kui te võtate liiga palju neid või paari neid vale toiduga.

Süsivesikute sisaldus

Suhkruhaigelist saadav süsivesik on 15 grammi, see tähendab, et 1 tassi serveerimine valmistatud riisinuudlitest, milles on umbes 42 grammi süsivesikuid, loeb kolme portsjoni süsivesikuid. Iga söögikord peaks sisaldama 3-5 glükoosisisaldusega portsjonit, sõltuvalt sellest, kas te olete mees või naine ja kui aktiivne olete. Kui sööte rohkem süsivesikuid kui see, võib teie vere suhkrusisalduse tase tõenäoliselt suureneda.

Glükeemiline indeks

Glükeemiline indeks määrab, kui palju teatud toitu tõenäoliselt suurendab teie veresuhkru taset. Madala glükeemilise indeksiga toidud on 55 või vähem, ei mõjuta tõenäoliselt teie veresuhkru taset märkimisväärselt, samas kui need, kellel on kõrge GI väärtus 76 või üle selle, suurendavad suurema tõenäosusega. Vastavalt 2009. aastal “International Journal of Food Sciences and Nutrition” avaldatud uuringule on riisinuudlid kalduvad olema madalama geograafilise tähisega riisitoodete hulgas. Kuivatatud kuivatatud riisinuudlitel on 61 geograafiline tähis, mis muudab nad keskmise geograafilise tähisega toiduks, Aga kui valite selle asemel värsked nuudlid, on geograafiline tähis madal 40. Mõni roogi riisist valmistatud roog võib olla glükeemilise indeksi kõrge, kuid see hõlmab ka hiina praetud riisinuudi viilutatud veiselihaga, mille glükeemiline indeks on 80.

Glükeemiline koormus

Glükeemiline indeks ei võta arvesse toidupakkumisi, seega võib glükeemiline koormus, mis muudab teguriks suuruse serveerimisel, parem viis hinnata riisinuudude mõju veresuhkru tasemele. Alla 10-aastast glükeemilist koormust peetakse väikeseks ja üle 20 punkti on kõrge. 1-tassi serveeritud keedetud värske riisinuudlite glükeemiline koormus on 15, seega võib see põhjustada teie veresuhkru taseme mõõdukat tõusu. Sama kogus kuivatatud keedetud riisinuudlid on GL-ga 23, mis muudab tõenäoliselt veresuhkru tasemete suurenemise.

Osana diabeedi dieedist

Mitmed tegurid võivad aidata teil vähendada üldist glükeemilist koormust ja seeläbi ka teie vere suhkrusisaldust, sealhulgas riisi nuudleid. Mõelge väiksemale portsjoni suurusele, näiteks 1/2 või 1/3 tassi, ja paarige nabasid toiduainetega, mis on glükeemilise indeksiga madalad, näiteks mittestärvilised köögiviljad ja lahja proteiini toidud. Samuti vähendage toiduvalmistamise aega ja lisage oma toidule midagi happist, kuna mõlemad tegurid võivad GL-i alandada.