Rodiola rosea neerupealiste väsimus ja kõrge kortisool

Rhodiola rosea on taimne toidulisand ja selle aktiivsed koostisained kasvavad maa all. Kortisool on hormoon, mille teie neerupealised sekreteerivad vastusena stressile. Rhodiola rosea võib vähendada kortisooli sekretsiooni pingelistes olukordades. Nagu kõigi taimsete toidulisandite puhul, konsulteerige enne Rhodiola rosea võtmist tervishoiutöötajaga, et vähendada kõrvaltoimete riski.

Rhodiola Rosea

Venelased kasutavad Rhodiola rosea taimse adaptogeeni abil, mis aitab neil seista keemilise, keskkonna- ja füüsilise stressi vastu ja sellega kohaneda. Rhodiola 20-st teadaolevast perekonnast on Rosea on ainus tervislike omadustega liik, vastavalt dr Zakir Ramazanovi, Ph.D. ja dr Howard Peiper, ND-le. Üks Rhodiola rosea peamistest mõjudest on tema võime Vähendada kortisooli sekretsiooni. Kortisool võib avaldada teie organismile mitmeid toiminguid, sh kaaliumisisalduse kahanemine, mida keha vajab teie südame lihase lõõgastumist.

Kortisool

Teie neerupealis toodetakse kortisooli. Inimesed nimetavad seda mõnikord “stresshormooniks”, kuna see reguleerib teie keha muutusi stressi vastu. Need muudatused hõlmavad teie vererõhku, veresuhkru taset ja südame kokkutõmbumist, samuti rasva, valkude ja süsivesikute ainevahetust. Keha liiga kortisool pärsib teie aju võimet asju meelde jätta, mistõttu segasusseisund suureneb stressirohketel hetkedel.

Rhodiola Rosea efektiivsus

Uuenduslikud tõendid seostavad Rhodiola rosea koos kognitiivse ja meeleoluhooldusega Rootsi Rootsis Rootsis kasutatava toidulisandi Instituudi poolt kogutud teadusliku teabe kokkuvõtte kohta Rhodiola rosea kohta, mis on avaldatud 2010. aasta juunis avaldatud “Phytomedicine” kohta. Uurijad eraldasid juurtest ja juustast umbes 140 ühendit Juurekarvad – nn risoomid. Uuringutes said Rhodiola rosea ekstraktidega tegelevad patsiendid positiivseid tulemusi, sealhulgas neuroprotektiivseid, kardioprotektiivseid ja antidepressante, samuti väsimust ja eluea pikenemist. Subjektidel oli korrigeeritud kortisooli vastus stressile. Teadlased leidsid, et Rhodiola rosea puuduvad kõrvaltoimed ja puuduvad koostoimed teiste ravimitega.

Väsimussündroom

Vastavalt Rootsi Upsala ülikooli uuringule ja ajakirjaniku “Planta Medica” 2009. aasta veebruari numbrile, vähendab Rhodiola rosea vähese sündroomiga inimestel naha “ärritavat stressi” vähendamiseks kortisooli. 20 kuni 55-aastase sündroomi puhul võeti 286 päeva jooksul Rhodiola rosea päevas 576 mg. Võrreldes platseeboga, täheldati Rhodiola rosea rühmas kortisooli vastuse vähenemist, märkimisväärset vähivastast toimet ja suurenenud kontsentratsioonivõimet. Puudusid tõsised Rhodiola rosea kõrvaltoimed.