Senna raseduse ajal

Senna, ravimtaim, annab nii lehed kui ka puuviljad, millel on tõhusad ravimite omadused. Kasutatakse sajandeid nagu stimulant-lahtistav, senna toimib, ärritades soole vooderdist ja põhjustades seedehäireid. Kuna kõhukinnisus on raseduse ajal tavaline probleem, on paljud naised huvitatud selle rohu kasutamise hõlbustamisest soolte liikumise hõlbustamiseks. Mõnede rasedate naiste puhul võib Senna olla ohutu, kuid see on seotud mitme ohuga ja kõrvaltoimetega.

Ameerika Rasedusassotsiatsioon tunnistab rasedusega seotud kõhukinnisust mitmesuguste tegurite ja mõjude suhtes. Rasedusest tingitud hormonaalsed muutused võivad leevendada soole lihaseid. Raseduse hilisematel etappidel võib emaka laienemine avaldada survet käärsoolele, muutes soolestiku liikumise raskemaks. Selle probleemi võib kaasa aidata ka rauapreparaate, mida tavaliselt soovitatakse rasedusega seotud aneemia vältimiseks. Rasedusega seotud ärevus ja stress võivad samuti põhjustada või halvendada kõhukinnisust, nagu ka madala kvaliteediga dieeti.

Erinevalt paljudest ravimtaimedest, millel puuduvad kaalukad teaduslikud tõendid nende toetamiseks, on senna osutunud tõhusaks lühiajaliseks kõhukinnisuse raviks. Toidu- ja ravimiamet tunnustab senna efektiivsust, see on kinnitatud lahtistija üle 2-aastasele inimesele. Medline Plus märgib ka herbipotentsiaali kui hemorroidide ravi, mis on raseduse tavaline komplikatsioon. Siiski on vaja rohkem uuringuid, et hinnata selle efektiivsust teiste seisundite puhul.

Medline Plus näitab, et senna on raseduse ajal “tõenäoliselt ohutu”, kui seda kasutatakse väikestes annustes. Siiski leiab ta, et taim on suure tõenäosusega või pikema aja jooksul “tõenäoliselt ohtlik”. Ameerika raseduse ühing soovitab raseduse ajal stimuleerivate lahtistavate ainete vastu, märkides, et need võivad põhjustada emakaga kokkutõmbumist. Senna võib põhjustada ka dehüdratsiooni, mis aitab kaasa raseduse tüsistustele, sealhulgas enneaegsele tööle.

Senna kõrvaltoimed ei ole raseduse suhtes spetsiifilised. Ravil on suur sõltuvusoht, kui seda kasutatakse korraga rohkem kui paar päeva. Paljud naised, kes kasutavad regulaarselt senna, ei suuda normaalseks defekteerida ilma lahtistavate abita. Samuti võib see kaasa aidata maksakahjustusele, mis võib mõjutada nii sündimata lapse kui ka ema tervist. Lahtiste väljaheidete, kõhulahtisuse ja elektrolüütide tasakaaluhäired on ka Senna sagedased kõrvaltoimed, eriti kui seda kasutatakse suurtes annustes.

Kõhukinnisus

Efektiivsus

Ohutus

Üldised ohud