Shirataki nuudlid ja toitumine

Shirataki nuudlid (nn konnyaku nuudlid) on traditsioonilised Jaapani nuudlid, mis on hiljuti populaarsust leidnud Euroopas ja Põhja-Ameerikas, kuna need on üks paljudest toiduplaanidest saadaval olevatest pastavalikutest. Shirataki nuudlid omavad vähe maitset, kuid need segunevad sujuvalt paljudesse Aasia nuudlisöögi nõuannetesse.

Ajalugu

Traditsiooniliste shirataki nuudlite valmistamiseks kasutatakse konjaki taimest valmistatud joogi, Jaamast ja Hiinast kasvatatavat jamsarnast mugulat. Konjakijoogist valmistatud Shirataki nuudlid kipuvad olema kummist tekstuuriga, mistõttu mõned tootjad on hakanud valmistama makaronit koos konjaki jahu ja tofu kombinatsiooniga, et pehmendada tekstuuri ja muuta see lummavamatele kangeteks.

Rasvad ja kalorid

Kuna konjac shirataki nuudlid on 97 protsenti vett, on nad kaloreid väga väikesed, nii palju kui 20 kalorit ühe portsjoni kohta. Tofu shirataki nuudleid on natuke rohkem kaloreid, kuid neid peetakse endiselt madala kalorsusega toiduna. Mõlemad shirataki nuudlid on rasva või üldse mitte. Paljud toitumisspetsialistid teatavad, et shirataki lisab nende toidule lahtiselt, ilma et nende kehadesse oleksid lisatud.

Carbs ja Fiber

Konjaki jahu širataki nuudlites on hea kiudaine allikas. (Konjaki jahu mõnikord müüakse glükomannaani nime all.) Kõrge kiu sisaldus võib parandada seedimist ja südame-veresoonkonna tervist. Shirataki nuudlite kiud on väga täidiseks, ja inimesi, kes praegu söövad vähese kiudainesisaldusega dieeti, soovitatakse alustada väikeste kogustega shirataki nuudlitega, kuni nende seedetrakti süsteem ei suuda kohaneda. Shirataki nuudlid on samuti väga väikesed süsivesikud, mistõttu nad sobivad vähese süsivesinike sisaldusega dieedi jaoks heaks pasta valikuks. Need on ka gluteenivabad ja veganid.

Ettevalmistus

Shirataki nuudleid müüakse pakendatud vees ja enne kasutamist tuleb neid kuivatada ja loputada. Konjaki jahu kummilise tekstuuri vähendamiseks on soovitatav lühiajaliselt keeta, kuid see ei ole vajalik. Shirataki nuudlid on valmis sööma otse pakendist välja ja võite neid kasutada kuuma veega, et neid soojendada või lisada otse küpsetatud supi potisse.

Retsept Ettepanekud

Shirataki nuudlid sobivad kõige paremini Aasia roogade jaoks, kuigi võite neid kasutada ka Itaalia pasta valmistamiseks mõeldud manna pasta. Kleepige oma shirataki nuudlid küüslaugu, ingveri, sojakaste, karripulbri või seesamiõli abil. Sega praadima tofu või tailiha ja palju köögivilju koos küpsetamise lõpus pakitud shirataki nuudlitega. Tükeldage shirataki nuudlid ja lisage neid mõisa supi potti.