Soja letsitiin kehakaalu langetamiseks

Soja letsitiin on sojaõlis toodetud ühend. Soja letsitiini lisandid võivad aidata teatud haigusseisundite sümptomeid vähendada ja neid turustatakse sageli kaalu kaotamise abina. Siiski on vähe usaldusväärseid teaduslikke tõendeid selle kohta, et soja letsitiini kasutamisel on regulaarselt kasulik mõju kaalule. Rääkige oma arstiga, et teie soja letsitiini valmistamise võimalikud puudused on osa teie kehakaalu reguleerimise režiimist ja muudest elustiili muutustest, mis võivad aidata kaasa tervise paranemisele ja jätkusuutlikule kehakaalu langusele.

Soja letsitiin, rasvasemulsioon

Letsitiin on taimede, loomade ja inimeste rakumembraanide oluline osa. See koosneb fosfolipiididest, rasvhapetest ja triglütseriididest. Need ühendid annavad letsitiini omadusi, mis muudavad selle kasulikuks ravimite ja toiduainetena emulgaatorina. Sojaubadest saadud soja letsitiin on letsitiini kõige levinum kaubanduslik allikas. Inimese kehas toimib soja letsitiin koliiniallikana neurotransmitteri atsetüülkoliini sünteesiks ja võib stimuleerida kolesterooli metabolismi. Seetõttu on uurimistööd keskendunud soja letsitiinile kui dementsuse ja kõrge kolesterooli võimalikule ravile ja potentsiaalsele meetodile ateroskleroosi ennetamiseks. Drugs.com teatab, et uuringud on andnud vastuolulisi tulemusi. Enne soja letsitiini võib soovitada mistahes seisundi raviks, on vaja rohkem uurida.

Rasvapõlemine kaalulangus

Sotsüstina lisandite pooldajad kaalukaotuse kohta väidavad, et kuna letsitiin on loodusliku rasva emulgaator, tarbib see rohkem, et vältida rasvade säilitamist, võimaldades selle eemaldamist kehast. Vanderbilti ülikooli psühholoogia osakonna Christine Lawhorn aga teatas, et teaduslikke tõendeid selle kohta, et soja letsitiin võib seda teha, ei ole olemas. Selle asemel hoiatab Lawhorn, et letsitiini lisamine võib kaasa aidata kehakaalu suurenemisele, osutades, et ühe suure letsiini sissevõtmise kõrvaltoime on kaalu suurenemine.

Kõrvaltoimete täiendus

Soja letsitiini lisamine võib põhjustada mitmeid teisi kõrvaltoimeid, sealhulgas kõhulahtisust, iiveldust, puhitus ja kõhuvalu. Lisaks sellele võivad regulaarselt tarbivad annused, mis ületavad 3,5 grammi, põhjustada samu kõrvaltoimeid nagu liigne koliinipreparaat: vererõhu järsk langus, mis võib põhjustada peapööritust või minestamist. Puuduvad uuringud, mis osutaksid, et soja letsitiini kasutamine on ohutu, kui olete rase, hoolitsete või kasutaksite retseptiravimeid. Vältige soja letsitiini kasutamist, kui olete sojaproduktide suhtes allergiline ja lõpetage kohe, kui teil tekib nõgestõbi, näo turse või hingamisraskused.

Muud puudused

Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet ei reguleeri soja letsitiini lisandeid ega kontrollita nende puhtust, tõhusust ega ohutust. Puuduvad tõendid selle kohta, et pikaajaline soja letsitiini lisamine on ohutu ning tervishoiutöötajatele ei piisa asjakohaste annuste määramiseks. Soy letsitiin ei tundu olevat kahjulik, kuid see tõenäoliselt ei aita teil kaalust alla võtta, seob Chow.com registreeritud dieedist Tara Gidus. Enne soja letsitiini kasutamist kaalulanguse saavutamiseks rääkige oma arstiga oma kehakaalu eesmärkide saavutamiseks harjutusest ja toitumisharjumustest, mis võivad olla tõhusamad kui soja letsitiin.