Soma ja ainevahetus

Soma on retseptiravim, kaubamärgiga ravim, mida müüakse ka üldnimetusega carisoprodol. See on ette nähtud lühiajaliseks kasutamiseks lihaste spasmide ja vigastustega seotud valu raviks. Seda peetakse ka kuritarvitamise ravimiks ja võib olla sõltuvust tekitav. Soma võib põhjustada kõrvaltoimeid, sh metaboolseid probleeme, eriti kui seda kasutatakse pikka aega. Nagu kõigi ravimite puhul, rääkige oma arstiga kõigist teie meditsiinilistest sümptomitest, muudest teie kasutatavatest ravimitest ja võimalike kõrvaltoimete tekkest.

Soma metaboliseeritakse maksas, kasutades CYP2C19 ensüümi, et moodustada meprobamaat, mis on aktiivne osa. Teised ravimid kasutavad seda ensüümi ainevahetuseks. Võttes ensüümi indutseerivad ravimid, nagu näiteks omeprasool, happe reduktor või fluvoksamiin, antidepressant, võivad suurendada metaboliidi meprobamaadi sedatsiooni. Sellise ensüümi pärssivate ravimite või toidulisandite kasutamine, nagu rifampiin, anti-biootiline või St. Johns, võivad vähendada Soma’i sedatsiooniefekti. Mõned madala annusega aspiriini kasutavad inimesed on Soma-ravi vähenenud ka efektiivsemalt. Rääkige oma arstile kõikidest teie kasutatavatest ravimitest ja sellest, kas kavatsete ravi alustada või lõpetada.

Soma peetakse lihaste lõõgastavaks, kuid see toimib ajus ja seljaaju. See toimib selgroog närvides, et lõpetada närvide ja lihaste teated, põhjustades vähem lihaste kontraktsioone. Soma metaboliseerub ka meprobamaadiks, mis on kesknärvisüsteem või kesknärvisüsteem, depressant ja krambivastane aine. See metaboliit peata aju signaalide saatmisest lihasesse. Soma pikaajaline kasutamine võib põhjustada sedatiivsete toimete sõltuvust. Soma-ravi lõpetamine pärast pikaajalist kasutamist võib põhjustada kesknärvisüsteemi kõrvaltoimeid nagu ärevus, peavalu, unetus ja lihaste värisemine. Soma’t ei tohiks kasutada lisaandmete tõttu teiste kesknärvisüsteemi pärssivate ainete või alkoholiga. Rääkige oma arstile, kui teil esineb ülemäärane sedatsioon või võõrutussümptomid.

Soma’i võtmine võib põhjustada metaboolseid muutusi, sealhulgas kehakaalu muutusi, mõnede inimeste kehakaalu suurenemist ja kaalu vähenemist. Soma peetakse sedatiivseks ja võib põhjustada uimasust ja peapööritust. Kui te võtate Soma põhjustatud vigastuse või rahutute toimete nagu unisuse või pearingluse tõttu, võib teie kehaline aktiivsus langeda, põhjustades kehakaalu tõusu, sest te ei põle nii palju kaloreid kui tavaliselt. Harvadel juhtudel võib Soma põhjustada vedelikupeetust, mille kohta tuleb kohe arst teavitada

Teised Soma’t kasutavad inimesed võivad kaalust alla võtta, sest ravim võib põhjustada iiveldust, oksendamist ja kõhuõõnesid, piirates sinu võimet süüa. Rahustav toime võib teie liiga liiga väsinud, kui te võtate liiga palju. Kui te olete Soma’t juba pikka aega võtnud, lõpetab ravimi kasutamine ka maoärrituse ja iivelduse, mis võib kaasa aidata kehakaalu langusele. Rääkige oma arstile, kui teil on äkki muutused kehakaalus.

Maksa muutused

Muutused ajus

Kaalutõus

Kaalukaotus