Soovitatav grammides suhkrut päevas

Suhkur on Ameerika Ühendriikides kõige sagedamini kasutatav toidu lisaaine, mis parandab toidu ja jookide maitset ning pikendab töödeldud toiduainete säilivusaega. Vastavalt Forbes.com-i avaldatud Infographic-andmetele, välja arvatud soola, tarbivad ameeriklased 10 korda rohkem suhkrut kui teised toidu lisaained. Muidugi, suhkur maitseb magusalt – kuid see, mida magusaine teie tervisele teeb, on sellest kaugel.

Tervisega seotud tagajärjed

Lisatud suhkrutel ei ole toiteväärtust. Magusaine annab täiendavaid kaloreid, kuid ükski olulisematest toitaineidest, mida teie keha peab tervena hoidma. Tegelikult on suhkrulisandiga tarbimine seostatud rasvumise, kõrge vererõhuga, depressiooni, peavalude, väsimuse, madala veresuhkru, diabeedi ja aknega. Vastavalt Forbes.com infographicile võib suhkur põhjustada ärrituvust ja närvipinget, mis ka teatab, et suhkrul on sõltuvust tekitavaid omadusi, mis võivad hoida teie soovi rohkem.

Statistika

Keskmine Ameerika tarbib 3 naela suhkrut nädalas ja 130 naela aastas, teatab Forbes.com. See on umbes 3,550 naela suhkrut elus. Suhkrulisandite tarbimine arvestab 500 kilo kalorit päevas, mis võib põhjustada kehakaalu tõusu 1 naela nädalas.

Ameerika südameassotsiatsiooni soovitused

Soovitusi lisatud suhkru kohta annab American Heart Association ülempiirina. See tähendab, et ei ole minimaalset summat, mida peate iga päev võtma, kuid maksimaalne on. Need soovitused põhinevad sugudel. Naised peaksid piirama suhkru tarbimist mitte rohkem kui 6 tl päevas, mis annab umbes 100 kalorit. Mehed peaksid piirama suhkru tarbimist mitte rohkem kui 9 teelusikatäit või umbes 150 kalorit. Vastupidiselt tarbib keskmine täiskasvanu 22 tl päevas.

Muud soovitused

Riikliku Teaduste Akadeemia harta annab Meditsiiniinstituut, mis erineb Ameerika Südameassotsiatsioonist. Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon kinnitab, et suhkrute lisamine peaks moodustama mitte rohkem kui 25 protsenti kaloritest, mida sööd. Kui kasutate 2000-kalorilist standarddoosi, tähendab see, et sööge mitte rohkem kui 500 suhkrut või 125 grammi suhkrut. Nagu kõik süsivesikud, sisaldab suhkur 4 kalorit grammi kohta; USDA soovitused on madalamad kui IOM-id. Nad väidavad, et lisatud suhkrute ja tahketest rasvadest koosnev kombinatsioon, mis hõlmab võid, seapeki ja margariini, peaks sisaldama kuni 5-15 protsenti päevasest kalorit.