Spirulina kõrvaltoimed

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on spirulina toitainerikkad sinised vetikad, mida mõnikord kasutatakse toitumiseks või alternatiivse meditsiini vormis, kuigi selle kohta ei ole piisavalt teaduslikke tõendeid, mis sooviksid seda tervisehäirete raviks. See ei pruugi olla kõigile ohutu, nii et pöörduge oma arsti poole, enne kui lisate oma igapäevaseks kasutamiseks.

Kõrvalmõjud

Kui te võtate spirulinaat, võib see põhjustada teatud kõrvaltoimeid, sealhulgas iiveldust, kõhuvalu, oksendamist, janu, nõrkust, kiiret südametegevust, maksakahjustust või šokki. Kuid seda lisandit peetakse üldiselt ohutuks ka siis, kui seda võetakse suures koguses. Kõrvalnähud on tõenäoliselt kõige tõenäolisemad, kui teie spurilin on saastunud, seega kindlasti osta see toode mainekas allikast, mis on katsetanud seda saasteainete jaoks.

Võimalikud ravimite koostoimed

Kuigi ravimite koostoimeid ei ole hästi dokumenteeritud, võib spurulina interaktsioonis ravimitega, mis pärsivad teie immuunsüsteemi ja vere vedeldajaid. Kui te olete nende ravimite all, siis soovite kas täielikult vältida spiruliini või võtta see oma arsti järelevalve all.

Saastumise oht

Osta Spirulina kasvatatud laboratooriumis, mis hõlmab Ameerika Ühendriikides müüdavaid spiraali tüüpi kõige rohkem spiraali asemel spargliini. Kui spurulina kasvatatakse rasketes metallides, sealhulgas pliis või elavhõbedas, saastunud vetes, muutub see nende metallide saastatuks. Spirulina võib olla ka saastunud ainetega, mida nimetatakse anatoksiiniks ja mikrotsüstiiniks, mis võivad olla mürgised. Sel põhjusel soovitavad mõned teadlased piirata Spirulina tarbimist kuni 50 grammi päevas.

Ettevaatusabinõud ja vastunäidustused

Spreuliini ei soovitata saastumise ohu tõttu rasedatele või põetavatele naistele. Fenüülketonuuriaga inimesed ei peaks seda lisa võtma, sest see sisaldab kõiki aminohappeid, sealhulgas fenüülalaniini, mis on selle seisundiga inimestele ohtlik. Autoimmuunhaigustega inimesed peaksid samuti vältima spirulina toidulisandeid, sest need võivad stimuleerida immuunsüsteemi ja sümptomeid suurendada.