Spordi tervis faktid

Sport pakuvad kehalist aktiivsust, võimalust energia suunamiseks, lõbusaks kogemuseks ja võimaluseks võistelda. Kõik need asjad aitavad välja arendada mitmeid oskusi ja tunnuseid, mis kogu teie elu kestavad.

Identifitseerimine

Merriam-Webster määratleb spordi harrastuse allikana, mis hõlmab füüsilist tegevust rõõmuks. Traditsioonilises mõttes peetakse sporti kui meeskondlikke organisatsioone, kes konkureerivad teiste võistkondadega, kuid sport hõlmab rohkem kui lihtsalt meeskonkurssi ja võistlusi. Igaüks saab spordis osaleda, kui ta ei kuulu meeskonda ega võistlevad. Võistkondlikud spordialad hõlmavad jalgpalli, korvpalli ja jalgpalli. Individuaalsed spordialad hõlmavad hobuse selja ratsutamist, jooksmist või mägironimist. Mõlema meeskonna spordi ja üksikisiku spordis osalemise eelised jagunevad.

Millal hakata mängima

Kuigi on õige, et teie laps osaleb spordiliigil, võib olla kasulik, et see jääb konkurentsile kuni umbes 8-aastaseks saamiseni. Kuigi teie laps võib teatavas spordis mängida oskusi, võib nende üldine motoorne ja emotsionaalne areng olla Ei ole veel piisavalt ette valmistatud võistlusspordiks, kuni see on veidi hiljem; Ameerika Spordimeditsiini kolledž teatas oma lapse arengueesmärkidest oma ACSM Fit Society väljaandest. Ta märkis, et lapsed vanuses kuus kuni seitse hakkavad lihtsalt jälgima liikuvaid objekte, seitse kuni kaheksa aastat vanuseid, saavad nad parema seisundi ja tasakaalu, mis võimaldab neil välja visata ja visata oskusi. Kuni 10 kuni 12 aastani ei arenda nad mälu ja tähelepanu strateegiale ning saavad mängida tõhusa meeskonna mängijana.

Füüsilised hüved

Spordiga tegelemine on teie kehale füüsiliselt kasulik, sest see põleb kaloreid ja tõstab lihaseid. Kalorite põletamisel osalemine aitab hoida kehas liigset kehakaalu. Tervisliku massi säilitamine aitab vältida rasvumusega seotud haigusi nagu diabeet, südamehaigused ja kõrge vererõhk. Spordiga tegelemisel lisatud lihaste kasv aitab hoida teie luude ja ainevahetuse tervena. Samuti muudab igapäevane tegevus lihtsamaks, sest olete tugevam.

Isiklikud hüved

Sport pakuvad palju rohkem kui lisatud lihaseid ja põletatud kaloreid. Spordiga tegelevad täiskasvanud ja lapsed kasutavad harjutamisel vabanevaid looduslikke endorfiine. Vastavalt Teens Healthi treeningule aitab teil ennast õnnelikult tunda, paremini unistada, võidelda depressiooni ja madala enesehinnanguga ning tuua kaasa uhkuse ja saavutuste tunde. Uuringud näitavad ka seda, et spordiga tegelemine aitab lastel koolis paremini toime tulla, sest harjutus parandab mälu ja kontsentreerumist.

Hoiatus

Kõik spordialad pole võrdselt loodud. Kuigi kõik spordialad pakuvad suurt kasu tervisele, on neil ka väikesed terviseriskid, mis mõnel juhul kujutavad endast tõsist ohtu. Medline Plus on USA Rahvusraamatukogu ja riikliku Tervisekeskuse Instituudi teenus kõige tavalisemateks spordivigastusteks, mis hõlmavad äravoolusid, põlvekahjustusi, säärekahjustusi, luumurdusid, dislokatsioone ja lihaste turset. Need vigastused võivad tekkida liigse või sobimatu käiguga Ja koolitus. Õnnetused on ka tavalised spordivigastused. Mõned spordiõnnetused võivad olla tõsised ja hõlmavad muret ja seljaaju vigastusi. Kuigi need on haruldased, võivad nad esineda kontaktidel nagu jalgpall. Oluline on, et spordis osaledes peaksite kandma õiget käiku ja hoiduma mängimisest, kui sa vigastad.