Tandemrattade ülevaade

Tandemrattad nõuavad natuke tava, et kapten, kuid lõbus ratsutamine koos partneriga võib olla väärt õppimise kõver. Need jalgrattad on konstrueeritud täisraamide ja -ratastega, et käituda kahe sõitja kaalu ja saaksid kiirendada kõrgemate kiirustega, kui ühe rattaga jalgrattaga on suurem stabiilsus, kuna neil on jalakäija ja ka pikem teljevahe.

Tandem bike võimaldab kahel ratturil, kellel on erinevad tugevused ja oskuste tase, sõitma koos ühe jalgrattaga. Tagumine rattur, mida nimetatakse roojuriks, ei ole rooliseadme juhtimispuldil ja ainult abivahendeid, mis pedaalivad oma hammasratastega ja pedaalidega. Esirattur, mida nimetatakse kapteniks, kontrollib roolimist ja pidurdamist ning määrab pedaalimise temposid. Mõlema sõitja vahel käib väga pikk kett, mis annab võistlejale võimaluse valida kiirus, samas kui tagumine rattur annab tõuke. Pidamise õige sünkroniseerimine võtab mõnda aega kapteni, kuid täiendav rattur annab tandemratturile olulise kiiruse tõusu, ühe ratturiga jalgratturite hõlpsa liikumise allamägetel ja lamedatel teedel.

Tandemrataste raamid peavad kompenseerima kahte sõitjat ja märkimisväärselt võimsust, nii et parimatel tandemratastel on paksud torud ja tugipostid, et tugevdada nii istme torusid kui ka esiratta toru. Tandem-bike raamid on enamasti terasest ja alumiiniumist, kuid mõned tandem-jalgrattad võivad olla ehitatud kallimate materjalidega – nagu titaan või süsinikkiud – vähendatud kaalu ja kõrgema jäikusega. Raamide haakeseadistega projekteeritud tandemratturit saab ladustamiseks ja transportimiseks lahti võtta, mis muudab ratta suuruse ebamugavaks.

Tandem-ratta rattad on ehitatud äärmiselt tugevaks, kõrge rõngaskõne ja laiad, võimsad veljed. Tandemrattad võivad kasutada sama rataste suurust kui traditsioonilised jalgrattad, kusjuures kõige populaarsem tee suurus on 700c. Nendel ratastel võib olla 40 või enama kodaraga rõngaskorda, mis tagavad pinge kogu velje ulatuses ühtlaselt, et vältida raskema koormuse suurenenud stressi tõttu painutamist. Parimatel tandemõõtutel, laiad ja vastupidavad rehvid vähendavad teie korteri võimalust ja tagavad hea veojõu.

Tandemrattad saab kohandada iga sõitja eelistustele. Mõlemad kapten ja stoker saavad valida oma istekohad ja käepidemed kohandatud sobivaks. Kuna tagumine rattur on asetatud tagumise ratta lähedale, võib vedrustuseposti abil mugavuse tagamiseks vähendada rõnga ja vibratsiooni. Tandem-rattaid saab laadida ka lisafunktsioonidega, nagu näiteks võimsamad ketaspidurid, sõdurid, tuled ja peeglid, et teie sõit oleks võimalikult ohutu ja mugav.

Ahju käivitamine

Tandem raami mõte

Tõelised veljed

Kahekordne mugavus