Tee ja akne

Tee on maailma kõige populaarsem jook, vastavalt “The Whole Whole Foods Encyclopedia” – teine ​​ainult veele. Tee on suurtes antioksüdantides, eriliste ühenditega, millel võib olla oluline kasulik tervis, sealhulgas võitlus vähi ja südamehaiguste vastu ning immuunfunktsiooni tugevdamine, mis võib toetada akne ravi. Akne või teiste seisundite ravimiseks ei ole teed siiski piisavalt kliinilisi tõendeid. Ärge asendage tavapäraseid ravimeid teega.

Must ja roheline tee

Kogu tee on valmistatud kamillia sinesise taime kuivatatud lehtedest. Kuid must tee muudab käärimise protsessi, samal ajal kui roheline tee on auruga töödeldud ja kuivatatud. Musta tee on täielikum, vähem kibe maitse, samal ajal kui roheline tee on maitsest kergem ja antioksüdantidest kõrgem.

Antioksüdandid

Teekeskuse väidetav kasu selle antioksüdantse sisu ümber märgib “Illustreeritud tervendavate õiguskaitsevahendite entsüklopeedia”. Tee sisaldab antioksüdante, mida nimetatakse polüfenoolideks, mis võivad stimuleerida vereringet, samuti teisi antioksüdante – flavonoide, mis võivad aidata tugevdada immuunsüsteemi. Mõlemad sellised toimingud võivad potentsiaalselt toetada akne ravi, sest suurenenud vereringe ja tugevam immuunsüsteem aitaksid nahainfektsioonidel paraneda kiiremini. Sellegipoolest ei ole kliinilisi tõendeid, mis toetaksid teed akne võitlemiseks. Lisaks on tee ülekasutamiseks mitmeid puudusi.

Ettevaatusabinõud

Vaatamata oma populaarsusele ja väidetavalt tervisele, võib teed tarbimine olla kahjulik. Liiga suurtes kogustes tee joomine võib põhjustada kõhukinnisust, seedehäireid, uimasust, ärrituvust ja unehäireid. Lisaks võib tee tarbimine pärssida laste kasvu ja vähendada raua imendumise määra. Nii et vältige teed juua, kui olete rase. Tee võib samuti segada teatud rahustavate ravimitega.

Väline kasutamine

Vaatamata tee sisemise kasutuse võimalikele puudustele võib see olla kasulik väljastpoolt. Vastavalt “Illustrated Encyclopedia of healing õiguskaitsevahendeid,” tee astringency ja flavonoidid võivad aidata võidelda aknad ja muud nahainfektsioonid põhjustavad mikrorganismid. Tee kaunistamiseks kasutage külmunud toidukaupu kahjustatud nahal ja jäta sinna kuni 20 minutit. Tee kasutamisel ei ole samu riske kui sisekasutuseks.

Alternatiivid

Kuigi teal võib olla omadusi, mis võiksid potentsiaalselt toetada akne ravi, oleksid teised taimed tõenäoliselt tõhusamad. Ravilaste Taimede Entsüklopeedia soovitab suurendada C-vitamiini tarbimist, süüa küüslauku ja kasutada kalgendite salvi, kerget salvi, sidrunimahlit või teepuuõli – erinevat liiki tee, mis toodab teed – otse mõjutatud alale. Nende kliiniliste tõendusmaterjalide kasutamine akne raviks ei ole olemas. Comfrey’il võivad olla mürgised elemendid, mis võivad põhjustada maksakahjustusi pikaajalisel kasutamisel. Ärge kasutage krevette raseduse ajal ja konsulteerige oma arstiga enne maitsetaimi või toidulisandeid.