Teepuu õli haava hooldamiseks

Paljude paljude teepuuõli on Austraalia põlisrahvaste poolt sadu aastaid kasutanud mitmete haiguste ja tervislike seisundite loomulikuks raviks. Õlimaht kogutakse tee puu taime pikkadest lehestikest. Teepuuõli võib teatud juhtudel olla tõhus ja loomulik võimalus haava hooldamiseks. Enne selle kasutamist rääkige oma esmatasandi arstiga, eriti sügavast, avatud haavast või raskelt nakatunud haavast.

Põhitõed

Teepuuõli, mida iseloomustab vürtsikas lõhn ja kahvatukollane välimus, pärineb teepuu taimest, mis kasvab Austraali meresõitudes. Pärast seda, kui see ekstraheeritakse aurude destilleerimise teel, on õli paljudes kaubanduslikes toodetes, sealhulgas deodorandid, desinfektsioonivahendid, seebid ja vedelikud. Teepuuõli, mis on nii lahjendatud kui puhtal kujul, on tavaliselt saadaval telliskivide ja mört ja online looduslike tervisekaupluste jaoks.

Ajalugu

Ajalooliselt on teepuuõli pakkunud aktuaalset ravi, mida Austraalia põliselanikud on aastaid kasutanud haavade, abrasiivide ja muude nahaprobleemide ravimiseks. Teise maailmasõja järgsed Austraalia sõdurid teatasid oma esmaabikomplektide abil teedepuu õli Dr. Michael Chillemi raamatu “Täielik ravimtaimede juhendaja” kaasautorina, et ravida mis tahes kergemaid haavu või paikset nakkust, mis neil lahingu ajal tekkisid. Teepuuõli piisava tarnimise säilitamiseks olid teepuu kasvatajad sõjaväeteenistusest vabastatud sõja ajal.

Omadused

Dr Chillemi sõnul sisaldavad teepuuõli sisaldavaid toimeaineid 8-tsineooli, terpinen-4-ooli, a-terpineooli ja linooli. MedlinePlus märgib, et nafta antimikroobsed omadused ilmnevad tõenäoliselt ühendist terpinen-4-oolist. Teepuuõli muud omadused, mis võivad aidata efektiivselt kasutada haava ravi, on põletikuvastased, antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused.

Ravi

Peggy O’Mara, raamatu “Natural Family Living” autor, näitab, et teedelõhna ja sooja veega segatakse kergeid haavasid või naha abrasiive. Loo segu, segades ühe osa teepuuõli 10 osaga veega. Puhastage kahjustatud nahk teepuuõli lahuses või loputage lahjendatud õli nahale naha abil puuvillapalliga. Vaadake haavu hoolikalt silmahaigetele. Pöörduge oma arsti poole, kui hakkate märkama raskekujulisi infektsiooni märke, näiteks naha punased triibud või ülemäärane, ebameeldiva lõhnaga põranda kuivendamine.

Hoiatus

Teepuuõli on teadaolevalt põhjustanud nahareaktsioone, eriti inimestel, kes on allergilised õli enda või ühele oma nõbule, kaasa arvatud pärmita perekonnale kuuluvad taimed. MedlinePlus’i andmetel võivad nahareaktsioonid hõlmata lööve või punetust, sügelust ja villistruktuuri. MedlingPlus märgib, et loomkatsetes võib esineda tõsiseid reaktsioone, sealhulgas lihaskrambid, kõndimise probleemid ja ajufunktsiooni langus, vältige suures koguses teepuuõli haavade ravimiseks. Ärge kunagi proovige haavasid ravida teepuuõli sissevõtmisega, sest see on mürgiste ainete allaneelamisel ja vältige õli kasutamist haava raviks, kui olete rase või toidate last rinnaga.