Tennis küünarnukk: ärge tehke neid jõutreeninguid

Tennise küünarliigese või külgsuunalise epikondilliti iseloomustab kõõluste valulik põletik küünarnukist. Iga korduv käik võib põhjustada tennise küünarvarre, alates tennist kuni kirjutamiseni. Kuigi sageli on parim, et täielikult oma kätt puhata, võib jõusaali külastamine endiselt olla õige, kui vältite harjutusi, mis võiksid olukorda halvendada.

Puhke käsi esimese nädala jaoks

Kui olete hiljuti välja töötanud tennise küünarliigese, on teie parim võimalus puhata ja jääda kätt. Ärge külastage jõusaali vähemalt esimese nädala jooksul pärast tendiniidi tekkimist. Konsulteerige füüsilise treeneriga oma jõusaalis, et veenduda, et vigastuste eest ei vastuta sobimatu kaalutõstmise tehnika. Isegi pärast jõusaalile tagasipöördumist veenduge, et jääte ja võtaksite võitluseks põletikuvastased ravimid põletiku leevendamiseks.

Vältida Dumbelli harjutusi

Dumbelli harjutused annavad teile suurema liikumisvõimaluse. Kuigi see on sageli positiivne, kui teil on tennist küünarnukk, võib see olla tõsine probleem. Suurenenud liikumisulatus suurendab teie küünarnukkade kõõluste edasist vigastamist. Kui võimalik, kasutage barbellsid ja masinaid. Need seadmed vähendavad liikumisulatust, muutes kõõluse edasise vigastamise vähem tõenäoliseks.

Vältige raskusi

Ärge tõstke väga rasket massi. Selle asemel keskenduge rohkematele kordustele madalama kaalu korral. Tõste tõstmine künnise ülaosas viib tihti ebaõige kujuni. Tennise küünarliigaga harjutamisel ei tohi kunagi ohverdada kehakaalu suurendamiseks vormi. Kui te ei saa kaalu tõsta vähemalt kuus korda, on see tõenäoliselt liiga raske.

Vältige ainult suurte lihasgruppide kasutamist

Kulutage aega oma toetavate lihaste tööle, selle asemel et töötada ainult peamised lihasrühmad. Ainult suurte lihasgruppide töötamine ignoreerib võtmetähtsusega väikesi lihasrühmi, nagu rotaatorliigend ja ninaõppimise lihased. Nende lihasgruppide ärahoidmine võib põhjustada liigset pinget käsivarre pikendajal ja küünarvarred, mis seejärel peab kompenseerima tugevuse puudumist lihasgruppide toetamisel.