Toitainet puudutav teave vanilje ekstrakti imiteerimiseks

Tõeline vaniljeekstrakt sisaldab sadu orgaanilisi ühendeid, mille tulemuseks on selle eripärane ja kompleksne maitse ja aroom, mida ei ole kunagi laboratooriumis kunagi olnud ja tõenäoliselt ei saa. Vanilli lõhna- ja maitseaineid on imiteeritavad ja need ei ole üllatuslikult palju odavamad kui tõeline vanilje oad, mis on orhidee perekonna ainus söödavad viljad, korjatud spetsiaalsetest orhideede liikidest, mida kasvatatakse ainult teatavates maailma osades.

Toiteväärtus

Vanilje ekstrakti jäljendamisel ei ole palju toiteväärtust, peamisteks koostisosadeks on vesi ja alkohol. Üks ühele teelusikatäit imiteeritavast vaniljeekstraktist on 4,2 g, mis koosneb 2,7 g veest ja 1,4 g alkoholist. See sisaldab 10 kalorit, kuid ei sisalda valku, süsivesikuid ega rasva. Parimal juhul on see alandatud lask booze!

Immitatsioon vs reaalne vaniljeekstrakt

Tõeline vaniljeekstrakti tegemise protsess on töömahukas, sest taimed peavad olema käsitsi tolmletavad, käsitsi korjatud ja kuivatatud kuude jooksul, et saada vanilliin, mis annab teada maitse. Selline pikk protsess toob kaasa ja õigustab tõeliste asjade hinnatõusu. Seevastu vanilli lõhna- ja maitseaineid imiteeritakse kiiresti ja odavalt. Kuigi see sisaldab vanilliini, ei pärine see haruldastest orhideedist. Selle asemel sünteesitakse see keemiliselt küüslaugu eeterlikest õlikest või valmistatud ligniinist, mis on paberitööstuses kõrvalsaadus, mida on keemiliselt töödeldud, et see sarnaneb tõelise vanilje maitsega.

Võltsimitatsioon vanilliekstraktiga

Veelgi hullem on Mehhikos ostetud vanillikotiekstraktid isegi mitte päris imiteeritavaks vanilliekstraktiks. See on valmistatud täiesti erinevast taimsest materjalist – Tonka uba, mis sisaldab kumariini, USA-s keelatud toksilist ainet. Kumariiniks on verega hõõrumisvastase ainega varfariini seotud ühend, mis muudab selle eriti rängalt verehüübivate ravimite kasutajatele , Suurendades verejooksu potentsiaali. See võib olla toksiline maksa suhtes ja on potentsiaalselt kantserogeenne. Isegi kui pudel ütleb “ei ole kumariini”, ärge riskige oma tervisega või lööge oma raha. Kui soovite vaniljeekstrakti, võite saada tõelist imitatsioonikõiki Ameerika Ühendriikides.

Muud imitatsioonivormid

Olge ettevaatlik tumedale ja tumedale vanilli imitatsioonile. See võib olla valmistatud kivisöetõrvast leiduvast etüülvanilliinist Vanilla.com järgi, mis teavitab ka uutest riisikliidiekstraktist pärinevast vanillikompositsioonist ja muutub populaarseks, sest see on väga odav. See ilmub jäätises ja kuvatakse toitumisalase teabega märgistuses kui “loodusliku lõhna- ja maitseainena”, mis on eksitav ja võib-olla rikkudes toidu- ja ravimiameti eeskirju.

Ainult 2 protsenti toiduainetes ja lõhnaainetes kasutatavast vaniljast on puhas vaniljeekstrakt, mis tähendab, et 98 protsenti on odavad, sünteetilised ja keemiliselt töödeldud. Kuna see on nii odav valmistamiseks, on uue põlvkonna jäljendamine tõeline oht tegelike asjade kasvatajatele.

Imitatsiooni ja tõeline vanilje ekstrakti statistika