Toiteväärtused ja terapeutilised väärtused

Sorgo, tuntud ka kui “merinea”, on teraviljasaadus, mis pärineb Aafrikas ja mida söödakse kogu maailmas. See on eriti väärtuslik kuivas maastikus, kuna on vastupanu põuale. Guinea mais on toitainetega rikastatud teravili, mis on sageli jahvatatud leiba, putru ja pannkoogidena. Ka teie dieeti kaasamine pakub mitmeid toitumisalaseid ja terapeutilisi eeliseid.

Kaloodid Guinea Cornis

1/4 tassi karastusjoogi kuiva merisea sisaldab 163 kalorit. Võrreldes teiste teradega sisaldab merevaik maht umbes sama palju kaloreid. Näiteks 1/4 tassi kuivatatud kaerutangude kogus sisaldab 160 kalorit, 1/4 tassi kuivatatud otra on 140 kalorit.

Valk

Purdue ülikooli andmetel sisaldab Guinea mais vähemalt sama ja mõnikord rohkem valku kui paljud teised terad. Kuid valk ei ole nii hõlpsasti imendunud, sest iga valku teras ümbritseb tugev valgu seina, mis nõuab rohkem aega seedimiseks. Umbes 46 protsenti valge merisigast imendub, võrreldes 81 protsendiga nisu ja 73 protsenti maisi. 1/4 tassi merisea serveerimine sisaldab 5 grammi valku.

Süsivesikud

Enamik merevaisi kaloreid pärineb süsivesikute sisaldusest, muutes selle heaks energiaallikaks. 1/4 topsi serveerimine sisaldab 36 grammi süsivesikuid ja 4 grammi kiudaineid. Kiud on süsivesikute tüüp, mida keha ei suuda seedima, suurendades soolefunktsiooni parandamist väljapoole. Lisaks sellele võib karbamiidi kiu vähendada ka südamehaiguste ohtu, vähendades vere kolesterooli taset. Üks meriseherne portsjon vastab 16 protsendile oma päevasest kiudainesisaldusest.

Rasvasisaldus

Guinea mais on madala rasvasisaldusega toit, mis sisaldab 1,6 grammi kogu rasva, 0,2 grammi küllastunud rasva, 0,5 grammi monoküllastumata rasva ja 0,7 grammi polüküllastamata rasva 1/4 topsi serveerimisel. Väiksema rasvasisaldusega toitude valimine toidus võib aidata vähendada teie üldist rasvasisaldust, vähendada südamehaiguste, teatud tüüpi vähivormide ja rasvumise riski.

Üks merevaha toitumisalane esiletõstetu on selle mineraalide sisaldus. 1/4 tassi manustamiskohas on 13 milligrammi kaltsiumi, 2,1 milligrammi rauda, ​​138 milligrammi fosforit ja 168 milligrammi kaaliumisisaldust. Kaltsium ja fosfor on olulised mineraalid, mida on vaja luu tervise ja tugevuse jaoks. Raua küllaldane tarbimine toetab hapniku transportimist keha ja aitab edendada rakkude kasvu ja arengut. Kaalium aitab säilitada vedeliku tasakaalu ja suured annused suurendavad vererõhku, vastavalt American Heart Association’ile.

Mineraalid Guinea Cornis