Toitumine ja proteiin riisis

Vastavalt ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni andmetele on riis üks peamistest toiduvarude allikatest, mis annab 20 protsenti maailma toiduvarudest. Rice sisaldab valke, vitamiine ja mineraalaineid ning pakub paindlikkust, et valmistada see peamise tassi, ananassi, magustoidu või kommi.

Rice on tärkliset toit, mis koosneb peamiselt süsivesikutest, mis koosnevad suhkru molekulidest koosnevatest makrotoitritest. Riiklike meditsiiniinstituutide toidu- ja toitumisnõukogu soovitab, et süsivesikud moodustavad 45-65 protsenti oma päevasest kalorist. Kuna keha saab süsivesikuid kiiresti murda glükoosiks – keha peamiseks energiaallikaks – nad on parim toiduvarude allikas. Vastavalt Michael Feri ja Klaus Beckeri loomade tootmise Instituudi troopilistele ja subtroopilistele näitajatele sisaldab pruun riis 75-85 protsenti süsivesikuid, samal ajal kui valge riis sisaldab 90 protsenti süsivesikuid.

Rice sisaldab ka valku. Valgud koosnevad aminohapetest, mida üldiselt nimetatakse proteiini ehitusplokkideks. Kuigi inimkeha võib toota mõningaid vajalikke aminohappeid, tuleb teistel, mida nimetatakse asendamatuteks aminohapeteks, toidule sattuda. Loomsed toidud on täieliku valguallikana, mis tähendab, et see sisaldab kõiki olulisi aminohappeid. Riisil on valgud, mis on tuntud kui puudulikud valkud, kuna see ei anna kõiki olulisi aminohappeid. Rice valk, kuigi klassifitseeritud mittetäielikuks, peetakse kõrge kvaliteediga valku. Tüpide ja subtroopiliste loomakasvatuse instituudi uuringute kohaselt on riisi valgusisaldus 7-1 protsenti sõltuvalt riisi sortidest. Mõnes riigis on riis endiselt üks peamistest valguallikatest.

Rice toidab ka teie toidule vitamiine. Kuna väliskiht, mida nimetatakse riisikliidiks, sisaldab enamikku vitamiine ja mineraalaineid, annab kõige parem toitumine pruun riis. Riisikliid sisaldab E-vitamiini, mis toetab tervislikku immuunsüsteemi, aitab keemiliselt reageerida ja toimib antioksüdandina, kaitstes rakke kahjustuste eest. Pruunikas riis sisaldab ka mitut B-vitamiini, sealhulgas tiamiini, riboflaviini ja niatsiini, mis kõik soodustavad toidu tõhusat lagunemist ja energia kasutamist.

Nii nagu ka vitamiinide ja valkude puhul, on enamik mineraale leidnud riisi väliskoormuste kihil. Rice annab rauda, ​​mis on vajalik valkude ja ensüümide tootmiseks, mis aitab vältida rauapuudulikkuse aneemiat, mis põhjustab tõsist väsimust. Rice sisaldab ka tsinki, mis toetab normaalset kasvu ja arengut, fosforit, mida kasutatakse tugevate luude ja hammaste ehitamiseks, tavapärase elundi funktsiooni jaoks vajaliku kaaliumisisalduse ja magneesiumi, et aidata säilitada sadu keemilisi reaktsioone kehas.

Süsivesikute sisaldus

Riisi valk

Vitamiinid

Mineraalid