Toitumine rosinate ja mandlitena

Roosid ja mandlid on olnud paljude ajaloo jooksul lemmiktoidud. Mõlemad on toiteväärtusega toidud, mida saab pikka aega hoida ja mida kergesti transporditakse – atribuudid, mis oleksid andnud iidsetel aegadel väärtuslikeks. Roosid ja mandlid on toiteväärtuslikud kaasaskantavad suupisted, mis muudavad teie perekonna lõunasöögi kastid suurepäraseks. Saate neid lisada ka salatidele, segistele, riisile, munadele, küpsetatud toodetele ja muudele retseptidele.

Suuruste ja kalorite tarnimine

Roosikarvete veerand-tassi serveerimine on 120 kalorit. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi rakenduse juhiste kohaselt on see serveerimine pool tassi puuvilja. Nad soovitavad lastele 1-1 1/2 tassi puuvilju iga päev lastele ja 1 1/2 kuni 2 tassi teismelistele ja täiskasvanutele; 1/2 untsi. Mandli serveerimine – umbes 12 mandleid – on 90 kalorit. See teenindus loeb 1 oz. Valgu rühmades vastavalt USDA rakenduse juhistele. Nad soovitavad 2 kuni 4 untsi. Lastele vanuses 2 kuni 8 ja 5 untsi. Lastele 9 kuni 13. Soovitused teismelistele ja täiskasvanutele on 5 kuni 6 1/2 untsi. päeva kohta.

Valk, rasv ja kolesterool

Raisi serveering sisaldab 1 grammi proteiini, mandli serveering sisaldab 3 grammi. Roosid on rasvavabad, kuid mandlid on suhteliselt rasvasisaldusega 7 grammi portsjoni kohta – 12 protsenti soovitatavast kogusest 2000-kalorise toiduga. Enamik rasvast on monoküllastumata rasv. Monoküllastumata rasva peetakse “hea” rasvaks, kuna see võib parandada kolesterooli taset ja põletikuvastast kasu. Nagu kõigi taimede allikatest pärit toiduainete puhul, on rosinad ja mandlid kolesteroolivabad.

Suhkur ja kiudained

Mandli serveerimine sisaldab 1 grammi suhkrut ja 2 grammi toiduvärvi. Raisi serveering sisaldab ka 2 grammi kiudaineid, kuid sellel on ka 24 grammi suhkrut. Kuivatatud puuviljad on värskete puuviljade kontsentreeritud versioon, millest see on valmistatud, seetõttu on tihti suurem suhkur ja kalorsused, mistõttu on nii oluline oma tarbimist piirata. Veini 1 tass viinamarju, et teha rosinaid veerand-tassi serveerimiseks.

Vitamiinid ja mineraalid

Rosina segust sisaldab 2 protsenti teie igapäevasest soovitusest C-vitamiini kohta, mis põhineb 2000-kalorit päevas toidul. Samuti on väikestes kogustes kõik B-vitamiinid, välja arvatud B-12, mis leitakse rikastatud toitudes või loomset päritolu toitudest. Raisi serveerimisel on 2 protsenti igapäevasest soovitusest kaltsiumi kohta, 4 protsenti igapäevastest raua soovitusest ja väikestest kogustest kaaliumi, vaske, mangaani, naatriumi ja fluoriidi. Mandli serveerimine sisaldab umbes kaks kolmandikku igapäevasest täiskasvanu soovist E-vitamiini ja väikeste koguste B-vitamiinide (va B-12) puhul. Mandli serveerimine sisaldab 4 protsenti kaltsiumi ja raua igapäevasest väärtusest, samuti väikeses koguses kaaliumi, tsinki, vaske ja mangaani. Naturaalsed omadused on naatriumivabad.