Treeningu ajal popimine peas

Anatoomia pea ja kaela on keeruline. Luude, liigeste ja veresoonte kogumise vahel võib esineda mitmeid põhjuseid, mis võivad treeningu ajal ilmneda. Paljud tingimused, mis seda klõpsamist viivad, ei ole tõsised, kuid võivad olla tüütu. Kui tunnete valu, nägemishäireid, pearinglust, iiveldust või tuimastust, konsulteerige oma arstiga.

Kõrvarõhk

Stress või rütmid võivad põhjustada kõrvapalli avanemist. Näiteks, kui sa jooksed, haarab keha oma mõju iga kord, kui jalg lööb maapinnale. Kuuldav hüppamine võib tulla teie keskkõrva kõrvalt. Keskkõrva mehhanismi osa on võrdse õhurõhu säilitamine. Teisisõnu peab rõhk olema seesmises kõrvas nii sees kui väljaspool. Popping-heli tekib siis, kui rõhk üritab võrdsustada. See on levinud esinemine, mitte meditsiinilise probleemi märk. Võite kuulda hüpates oma peas või mõlemas suunas.

Temporomandibulaarne kopsuhaigus

Temporomandibulaarne liigesehaigus võib põhjustada klikkimise tunne. TMJ näitab põletikku liigestes, mis ühendavad lõualuude oma kolju külge. Nagu te treenite, võite avada oma suu, et hingata, ja poppimine, mida tunnete, on teie lõualuu klõpsamine. TMJ-ga ei pruugi hüppamine piirduda harjutustega. Näidete puhul, kui te närida või rääkida, võib olla sarnane klikk. Teised TMJ sümptomiteks on valu, mis on veidi kõrva ääres, suu ja suhkru avamine. Kui tunnete oma lõualuu, kui avate selle, siis pöörduge arsti poole, et kindlaks teha lõualuude liigeste põletik.

Artriit

Kui liigute oma peaga, võib koljuosa artriit põhjustada kolju põhja. See probleem ilmneb siis, kui luustiku selgroolüli moodustab rohke asetusega kohti või spursi. Need karmid servad kukuvad läbi kaela moodustava sidekoe ja ketaste. Kui liigute oma suunda treeningu ajal, hõivatakse luud kokku. Teised artriidi sümptomid hõlmavad kaela jäsemist, peavalu ja nõrkust kätes ja kätes. Ravi võib hõlmata füsioteraapiat või kaelaribast.

Kaalutlused

Põlemine või haaramine peas võib olla sümptom verejooksu ajus või subaraknoidne hemorraagia. Popping, mis on vahetult enne lõhestuvat peavalu ja oksendamist, vajab arstiabi. Harjutus tõstab vererõhku ja see võib põhjustada aju vaskulaarsed probleemid. Kui teil on kõrge vererõhk ja teil on lisakatse, lõpetage harjutused ja pöörduge oma arsti poole. Kui teil tekib peavalu või probleeme nägemisega, lõpetage oma rutiinne käitumine ja küsige meditsiinilist abi.