Tugev närvikahjustus kätes ja kaelas

Närvide komplekt, mis väljub selgroo ülemisest otsast, ulatub kaela kaudu, kus nad avanevad ja ühinevad, moodustades käsivarre ja käsivarsi ulnar- ja kesknärvid. Närvid saadavad sõnumeid ajusse, et algatada liigutusi ja tundeid lihastes ja nahas. Närvide kahjustus närvivõrgu mis tahes punktis võib põhjustada sümptomeid muudel juhtudel, kaasa arvatud tuimus, tugevus kadu, kihelus ja valu. Tugevuskoolitus, mis kasutab vastupidavust lihaste tugevdamiseks ja luutiheduse suurendamiseks, võib leevendada närvikahjustuste sümptomeid ja aidata taastuda seotud seisunditest.

Tugevuskoolitus

Tugevuskoolitus, mida nimetatakse ka resistentsuseks või kaalutreeninguks, suurendab tugevust, luutihedust, lihaste toonust ja lahja kehamassi. Tugevuskoolitus hõlmab resistentsust lihase korduvate kokkutõmbede suhtes. Tugevuskoolituse takistus on antud kaalude, ribade või oma kehakaaluga. Tõhusa tugevuskoolituse jaoks on oluline nõuetekohane vorm ja asjakohane korduste arv. Närvikahjustuste korral võib tugevuskoolitus parandada liikumist, vähendab valu ja aitab säilitada lihaste tugevust, kui närvikahjustused paranevad. Teie arst võib soovitada pingeliste harjutuste vastu varsti pärast närvikahjustuste sümptomite tekkimist, eriti närvikahjustuste ja valu korral kaelas. Aeglased, õrnad vahekäigulised harjutused aja jooksul aitavad valmistada keha sooritama jõutreeningu harjutusi ohutult.

Närvikahjustus

Lihased, spasmid või libisenud kettad seljakolb võib närve suruda või nipsida, põhjustades kaela valu ja sümptomeid käes või kätes. Kumulatiivsed traumaatilised häired, mida nimetatakse ka korduvtüüpi vigastusteks või luu- ja lihaskonnahaigusteks, on liigsete liikumistega tekitatud vigastused ülemääraselt. Harvad on mõnedes spordis või ametites tavalised. Korduvad liikumised võivad põhjustada radiaalse, õlavarre või keskmise närvi kinnipidamist või surumist mis tahes punktis kaelast käele. Randme või kaela närvikompressioon võib põhjustada valu sõrmedes. Samuti võivad närvikahjustused põhjustada pingulisi lihaseid, ebareguleeritud närve ja kudede põletikku närvide ümber.

Soojendama

Enne jõutreeningu harjutustega alustage venitusharjutusi. Kaelapiirkonna liikumisharjumused hõlmavad teie kaela lihaste venitamist peaga külje suunas ja üles ja alla. Flex ja venitage sõrmed. Puhke käsi laual ja laske oma käel serva riputada. Liigutage käe üles ja alla, kuni tunnete lihaste venimist.

Käsitsiõppused

Tooted, mida te haarate või pigista, annavad jõutreeningu harjutustele vajaliku vastupanu. Kasutage haaratsid, tennisepallid, kittad või paksud kummiribad, mis on venitatud läbi sõrmede. Avage või sulgege oma käed, pigista pallid või haarake kinni ja vabastage käepideme käepide. Tehke randme painde harjutus, hoides kergekaalu, näiteks väikest kasti, ja asetades oma käsivarre tasasele pinnale, käe peopesaga Üles Keerake ranne sisse, hoidke ja vabastage. Laienduse teostamiseks kasutage sama käeshoitavat kaalu, pannes käe lauale, käe peopesa alla. Flex randme ülespoole, hoidke ja vabastage. Kasutage nelja loendit hoidmiseks ja vabastamiseks.

Kaela tugevusõppuste harjutused hõlmavad õlavarre kaalu muutusi käte kaaluga. Püstige oma jalutuskäru nihkele ja asetage oma jalad ettepoole ja pisarad veidi painutatud. Kui teie külgedel rippuvad käed, liigutage oma õlad ülespoole nagu ratsutamine. Hoidke natuke nulli ja korrake harjutust kaheksa kuni 12 korda. Tehke ühe käega rida, asetades ühe põlve pinkile ja ühe jalaga põrandale. Pöörake edasi ja toetage oma keha ühe käega pingil. Hoidke oma käsi kaalu, kui käsi on põranda suunas läinud. Tõstke kätt üles, kuni see on teie selga paralleelselt. Hoidke kontraktsiooni üheks loenduseks, alumiseks ja korrake. Teised käsivarsi kasutatavad harjutused hõlmavad seistes seismist ja tõstavad mõlemad väljaulatuvad käed külgedest kuni õla kõrguseni või painutavad käed küünarnukist enne nende tõstmist.

Kaela harjutused